Birlik Vakfı Malatya Şubesi Hanımlar Komisyonu tarafından 'Birlik Vakfı Hatıra Ormanı' projesi kapsamında fidan dikim töreni gerçekleştirildi.

  Malatya'da, Birlik Vakfı Hanımlar Komisyonu tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında Orduzu Pınarbaşı'nda 2 bin 300 çam fidanı toprakla buluştu.

 Orduzu Pınarbaşı Tesisleri Yeni Malatyaspor Antrenman Sahası'nda gerçekleştirilen fidan dikme törenine; Vali Vasip Şahin, Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Dr. Adnan Aslan, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Birlik Vakfı Malatya Şube Başkanı Sadi Ergül, birlik üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

 

"BİRLİK VAKFINI TEBRİK EDİYORUZ"

  Vali Vasip Şahin, Birlik Vakfı Malatya Şubesi Hanımlar Komisyonu tarafından yapılan çalışmanın; ağaçlandırma, yeşillendirme ve yeşili koruma noktasında gençleri ileri dönük olarak bilinçlendireceğini ifade ederek, "Birlik Vakfı'nın amacı eşrefi mahlukat olan insanın, yaratılış gayesine uygun şekilde dünyada yetiştirilmesi, hazırlanması, donatılması ve diğer dünyaya hazırlıklı olarak gitmesini sağlamaktır. Bu kapsamda baktığımız zaman Müslüman,  sadece insana değil, eşyaya ve tabiata da saygı duymak ve ona gerekli hakkı vermek durumundadır. Dolayısıyla bunun aksini yaptığımız zaman zulmetmiş oluruz. Tabiata hakkını verme adına yapılan bu ağaçlandırma faaliyeti önemli bir misyon ifa etmektedir" şeklinde konuştu.

   Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, Birlik Vakfı Malatya Şubesi Hanımlar Komisyonu'nu yaptığı çalışmadan dolayı tebrik ederek, insanların beşikten mezara kadar ağaca muhtaç olduğunu söyledi.

  Birlik Vakfı Malatya Şube Başkanı Sadi Ergül, vakfın çalışmaları hakkında bilgiler vererek, "Birlikte hizmete davet ediyoruz. Çağrımız herkese açıktır. Ana hedefimiz, milletimizin geçmişiyle geleceği arasında köprü kurmaktır" diye konuştu.

 

"AĞAÇ, DÜNYANIN VAZGEÇİLMEZ NİMETLERİNDENDİR"

   Birlik Vakfı Malatya Şubesi Hanımlar Komisyonu Başkanı Gülten Demirkol, ağacın dünyanın vazgeçilmez nimetlerinden birisi olduğunu kaydederek, "Dünyanın vazgeçilmez nimetlerinden biri de ağaçtır. Doğadaki her ağaç hayata bağışlanmış yeşil bir anıt gibidir. Doğanın yeniden dengeye gelmesi ve gelecek nesillere güzel bir dünya bırakmak için ağaç dikmeliyiz" dedi.

  Konuşmaların ardından 2 bin 300 fidan dikildi./FERDİ DURDU