Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise, “ İki yıl önce belediyemize devr edilen Kiltepe’de ki dört katlı binayı güzel bir projeyle kültür ve sanat merkezine dönüştürdük. İç ve dış tasarımının yanı sıra farklı temalı kurslarımıza ev sahipliği yapan modern ve nezih alanlara sahip Kiltepe’deki eğitim merkezimizde ki aktivitelere ve eğitim derslerine vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriyor. Her sınıfta ayrı bir heyecan ve istek var, özellikle robotik kodlama ve bilimsel atölyelerimiz buraya ayrı bir hareketlilik getirdi. Bilime meraklı gençlerimizi buraya davet ediyoruz. Erdem Okulumuza gelen hayatımızın en güzel renkleri çocuklarımızın var olan yeteneklerini her geçen gün geliştirmeleri bizi mutlu ederken, kuaförlük, aşçılık, tekstil, nakış ve dikiş kursunda ki eğitimlerden yararlanıp meslek sahibi olan kadınlarımızın hem gayretleri hem de el emeği göz nuru eserleri her türlü takdirin üzerindedir.” diye konuştu.

Milletvekili Çalık ise, “Yeşilyurt Belediyemiz çok güzel bir eser kazandırmış, gezerken çok heyecanlandım ve çok mutlu oldum. Böylesine güzel bir eseri, sosyal belediyecilik hizmetlerine örneklik gösterilecek niteliklere sahip modern bir kültür merkezini hizmete sunan Belediye Başkanımız Mehmet Çınar ile ekip arkadaşlarını canı gönülden tebrik ediyorum. Güçlü kadın, güçlü aile ve güçlü toplum bizim sloganımızdır, kadınlarımızı ne kadar güçlendirirsek ailemiz ve toplumda o denli güçlü olur. Kiltepe mahallemizde ki binayı baştan aşağıya restore edip, her bir katı farklı bir kurs alanına dönüştürüp, 7’den 70’e herkese hitap eden sosyal ve kültürel kursların yanı sıra bilimsel atölyeler kurup drone ve robotik kodlama sınıfları kuran Belediye Başkanımızı sosyal belediyecilik hizmetlerine verdiği önemden dolayı takdir ediyorum. Kadınlarımızın meslek sahibi olması için açılan kursları gezerken çok mutlu oldum, çok kıymetli çalışmaların yapıldığına şahit oldum. Kadınlarımızın sadece meslek sahibi olması değil aynı zamanda meslek edindikten sonra istihdam edilmeleri içinde İŞ-KUR başta olmak KOSGEB ve fabrikalarla görüşmeler yapılıyor. Belediye Başkanımız bu projeyi Fırat Kalkınma Ajansıyla ortaklaşa başlatıp, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızdan SOGEP projesi kapsamında 1 milyon 250 Bin TL’lik desteği alarak, kadınlarımızın, çocuklarımızın ve gençlerimizin meslek sahibi olmaları ve kendilerini geliştirmeleri için böylesine güzel bir kültürel mekanı Malatya’ya kazandırdı. Her yaştan hemşehrimizin iş üretmesi, kendisini geliştirmesi ve iş sahibi olabilmesi için burada heyecanlı, dinamik ve canlı bir ortam oluşturulmuş.” İfadelerini dile getirdi.

Kiltepe mahalle sakinlerinin taleplerini yerine getirmeye devam ettiklerini hatırlatan Milletvekili Çalık, “ Mahalle Muhtarımız ve mahalle sakinlerimizin talepleri doğrultusunda kültür merkezimizin yan tarafına Sağlık Ocağı kazandırdık.Kiltepe isteyecek biz yerine getireceğiz, kadınlarımız isteyecek biz yerine getireceğiz.Bununla birlikte burada açılan meslek edindirme kursunda hem hayallerini gerçeğe dönüştürme fırsatı yakalayan hem de yaptığı ürünleri satarak ev bütçelerine katkı sağlayan kadınlarımız gerçekten çok güzel eserler meydana getirmişler. Geleneksel el sanatlarımızın yaşaması ve gelecek kuşaklara taşınması adına başarılı işler yapılıyor.” şeklinde konuştu.Bülten