Yeşilyurt Belediyesi tarafından Çilesiz Kapalı Semt Pazar Yeri gerçekleştirilen törenle açıldı.

Çilesiz Mahallesinde bulunan Çilesiz Pazar Yeri 8 bin 677 metrekare alana sahip. Çilesiz Mahallesi’nde Çilesiz Kapalı Pazar Yeri’nde düzenlenen Açılış törenine eski Gümrük ve Ticaret Bakanı AK Parti Malatya milletvekili Bülent Tüfenkçi AK Parti Malatya milletvekili Öznur Çalık, AK Parti Malatya milletvekili Ahmet Çakır, AK Parti Malatya milletvekili Hakan Kahtalı Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Osman Uğurlu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, MHP İl Başkanı Mesut Samanlı, Ak Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, Ak Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, MHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya, Belediyesi Meclis Üyeleri,  Malatya Seyyar Pazarcılar Odası Başakanı Muhtarlar Derneği Başkanı Çilesiz Mahalle Muhtarı, Pazar esnafı ve vatandaşlar katıldı.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Kapalı pazar yerimiz 151 araçlık otopark alanıyla birlikte toplam 14 bin 200 metrekare alana sahip. Toplam maliyeti ise 11 milyon 841 bin Türk Lirası oldu. Kapalı pazar yerimizde esnafımız rahat bir şekilde ürünlerini sergilerken hemşerilerimizde huzur içerisinde alışverişlerini yapabilecekler. Bu vesileyle tüm esnafımıza hayırlı, bol ve bereketli kazançlar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Spor Camiası Yasta... Zeyno Vefat Etti Spor Camiası Yasta... Zeyno Vefat Etti

Porogramda konuşan AK Parti Malatya milletvekili Bülent Tüfenkçi"20 yıllık hizmet geleneğimizi sürdürüyoruz”

AK Parti olarak hizmet yarışını her dönem olduğu gibi sürdürdüklerini ifade eden Tüfenkçi gerçekleştirilen bu modern tesisin ilçemize ve şehrimize değer katacağını ve esnafımızın daha nezih ve güzel bir şekilde hizmet sunmasını sağlayacaktır. Dolayısıyla bu günkü gibi yağmurlu günlerde hem pazarcı esnafımızın hem de vatandaşımızın konforunu artıracak bu güzel pazar yeri baki bir hizmet ifa edecek. Çok değerli hemşerilerimiz AK Parti ailesi olarak bizler hizmet yarışmamıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Birlik ve beraberliğimizi önce siz hemşerilerimizle daha sonra kendi içimizde sağlayarak 20 yıllık hizmet geleneğimizi sürdürüyoruz. İnşallah yine önümüzdeki günlerde de yine güzel açılışlarda bir araya geleceğiz. Ben bu vesile ile bu güzel tesisimizin ilçemize ve şehrimize, hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise; “Mübarek bir günde bu Cuma sabahında pazarcı esnafımızın rahatça işini yapacağı, mahalle sakinlerimiz ve buradan alışveriş yapacak hemşehrilerimizin de yağmurda, karda zor şartlarda rahatça alışverişlerini yapabilecekleri bir pazar yerini açıyoruz. Geçmişten bu güne bu mahallenin büyümesiyle pazar yerindeki gelişmelerin artık kapalı ve modern bir pazara dönüşme ihtiyacı ve bunun karşılığında belediyemizin yaptığı pazarı inşallah birlikte açacağız” şeklinde konuştu.

Programda konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediyesinin çok güzel projelere imza atığını belirterek her geçen gün Yeşilyurt’ta değer katığını söyledi. Ak Parti Milletvekili Hakan Kahtalı ise, “Böyle güzel bir tesisin ilçemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi. Programda konuşan MHP İl Başkanı Mesut Samanlı; “Ülkemizin zor bir süreçten geçtiğini, belirterek “bizler her zaman devletimizin, milletimizin ve hükümetimizin yanındayız inşallah bu sıkıntılı günleri birlikte aşacağız.” dedi.

Konuşmaların ardından dualarla açılışı yapılan Çilesiz Kapalı Semt Pazar Yeri, protokolün pazar esnafı ve vatandaşlarla hasbihal etmesiyle son buldu. BÜLTEN