Malatya’nın Pütürge ilçesi Pazarcık Mahallesin de 24 Ocak depremin de 2 yaşında iken yıkılan evlerinin enkazın da çıkartılan Pazarcık Mahallesi Muhtarı Nevzat Doğan’ın küçük oğlu Muhammed Doğan 4 yaşına bastı.

AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti il başkanı İhsan Koca, Pütürge belediye başkanı Mikail Sülük, Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Vahap Güner, Pütürge ilçe başkanı Bülent Karayılan, AK Parti Meclis Üyesi Hasan Karakaş, Gazetecilerle birlikte Pazarcık mahallesinde yeni yaptırılan villa tipi deprem evlerinin bulunduğu Muhtar Nevzat Doğan’ın ailesini evinde ziyaret ettiler.

Ziyaret sırasında deprem günü enkaz da sağ çıkartılırken 2 yaşında olan Muhammed Doğan ziyaretçileri karşılarken ilgi odağı oldu. Muhtar Nevzat Doğan, depremin yaralarının sarıldığını belirterek “mahallemizde yıkılan evlerin yerine çok güzel evler yapıldı. Alt katı ahır olan, etrafında bahçesi olan tek katlı evlerden çok memnunuz. Evlerimizi yapan Devletimize teşekkür ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızı Malatya’ya geldiğinde bu evlerimizde ağırlamak istiyoruz. Muhammed’i enkazdan çıkardığımızda 2 yaşındaydı bugün 4 yaşına bastı. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Malatya Milletvekili Öznur Çalık ziyaret talebini bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ileteceğini e Pazarcık’ı ziyaret etmesini isteyeceğini belirterek “Pütürge de depremin yaralarını sardık, evler teslim edildi, insanlarımızın mutluluğu bizleri de mutlu ediyor. Pazarcık’da yapılan yapılan deprem evleri tüm Türkiye’ye örnek olacak düzeydedir” diye konuştu.

30 Haziran Koruyucu Aile Günü 30 Haziran Koruyucu Aile Günü