Uzun yıllar Malatya Gazeteciler Cemiyet Başkanlığı yapan ancak 2019 yılında henüz 68 yaşında iken vefat eden Haydar Abimiz (Karaduman), hayatta olduğu dönemde ki gibi yine basını bir araya getirmeyi başardı.

Malatya yerel basınının duayenlerinden olan, hayatta olduğu dönemde bütün basın mensuplarını tek çatı altında toplamayı başaran, gazeteciliğin yerelde güçlü ve etkili olmasına ciddi katkılar sağlayan, mesleği yapanların da etik ilkelere uyarak gazetecilik yapmalarına zorlayan, bu anlamıyla mesleğinde belirli ilkeler esasında icra edilmesini sağlayarak kalitesini koruyan Haydar Abimizin yokluğunu vefatından beri daha fazla arar olduk. Şimdi bu yıl ilk defa 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, ilk defa Malatya Gazeteciler Cemiyeti öncülüğünde 1. Haydar Karaduman Gazetecilik, Hizmet ve Tanıtım Ödül töreni düzenlenecek. Bu vesile ile, hem Haydar Abimizi ve bu mesleğe kattıklarını konuşacağız hem de uzun süre sonra çok sayıda basın meslek kuruluşunu bir araya getirmeyi başarmış olacağız.

Efsane Başkanımız Haydar Abimizin, adı, hatıraları, bizlere kattığı değerleri, şehrimize olan katkıları bizler için zaten unutulmaz her daim sohbetlerimizin içerisinde varlığını sürdürüyor ancak asıl mesleğe yeni başlayan veya çok fazla birlikte çalışma imkanı bulamamış genç arkadaşlarımızın Haydar  Abimizi tanıması ve bu doğrultu da basın yayın hayatına devam etmesi asıl sevindirici taraf olacak. Umarım, bundan sonraki yıllarda da bu ödül gecesi bir klasiğe dönüşür ve Malatya’nın bu efsane isminin adı her daim güzel hatırlara ine anılmaya devam eder. Başta Cemiyet Başkanımız Vahap Güner olmak üzere emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.