Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesinin yeni kurulduğunu belirterek “yeni yapılan Beydağı Devlet Hastanesinin yeni kurulan Tıp Fakültesine tahsis edilsin” dedi.

Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesinin dünyanın en önemli Turgut Özal Tıp Merkezinde başarıyla Malatya ve bölgesine hizmet verdiğini kaydeden Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren “Rahmetli Cumhurbaşkanımız Turgut Özal yaptığı Tıp Merkeziyle bizleri her zaman gururlandırmıştır. İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Hastanesinin başarıları artık Türkiye dışına taşmıştır. Bundan mutluluk duyuyoruz. Şimdi Malatya’da ikinci Devlet Üniversitemiz olan Turgut Özal Üniversitemiz var. Bu Üniversitemizde yeni bir de Tıp Fakültesi kuruldu, geçici olarak Eğitim ve Araştırma Hastanesinde faaliyet gösteriyor. Ancak yeni Tıp Fakültemizin de bir Hastanesi ve ayrı binası olması gereklidir” dedi.

 Elazığ’da sağanak yağış etkili oldu, yollar nehre döndü  Elazığ’da sağanak yağış etkili oldu, yollar nehre döndü

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Vahap Güner’in yeni yapılan Beydağı Devlet Hastanesinin Turgut Özal Üniversitesi tahsis edilmesi yolundaki önerisinin yerinde olduğunu ifade eden Evren “Yeni ve gelişen üniversitemize yeni hastanenin tahsis edilmesi yerinde bir karar olacaktır. Tıp Fakültesi öğrencilerinin Malatya’ya gelmesi ve eğitimlerini yeni hastanede yapmaları Üniversitemize de güç katacaktır. Malatya esnafları olarak Turgut Özal Üniversitesindeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Rektörümüz Prof.Dr. Aysun Bay Karabulut büyük bir çaba içerisinde çalışıyor.  Malatya’ya ikinci bir Tıp Fakültesi kazandırmıştır, kendisini tebrik ediyoruz.  Tıp Fakültesinin ihtiyacı olan hastaneye kavuşturulması içinde yetkili makamlara büyük görevler düşmektedir. Üniversite Rektörümüzün bu konudaki girişimleri ve çabaları yerindedir. İnönü Üniversitesi gibi Turgut Özal Üniversitemizin de gelişmesi, yeni bir hastaneye kavuşması bizleri son derece mutlu edecektir. Kendi Hastanesinde faaliyet gösterecek Tıp Fakültesi de önemli bir görevi yerine getirecektir. Malatya Sağlık merkezi olmaya devam edecektir” diye konuştu.