Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB), Battalgazi Belediyesi’nin Yeşilkuşak Projesi kapsamında Atatürk kız Lisesi binasının taşınması nedeniyle yapılacak olan yeni okulun yapımını üstlenmiş, kısa sürede Malatya’nın gelişen ve büyüyen bir alanda okulu süresinden önce Eğitim ve Öğretime kazandırmıştı.

TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül’ün Malatya’ya yaptırdığı Okul Malatya Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren’inde gayret ve girişimleriyle mutlu sona ulaşarak genç kuşaklara Eğitimlerinde büyük hizmet vermeye başladı.

Esnaf camiasının Eğitime verdiği desteklere Malatya halkından büyük takdir gelirken Malatya ESKKK Başkanı Ali Evren ise Esnaf camiasının Ülkenin gelişip büyümesinde vb. her alanında yürekten katkı sunduklarını belirterek, bununda birinci önceliğin Eğitimden geçtiğini ve mutlaka geleceğin gençlerinin yetiştirilmesinde Eğitimin önemine dikkat çekti.

Başkan Ali Evren” Esnaf camiası olarak Eğitimin, geleceğimiz olduğunu çok iyi biliyoruz. İlimiz açısından da, eğitimin vazgeçilmez bir alan olduğunun idrakindeyiz. Çocuklarımızın sadece dersliklerde değil, çok daha rahat mekânlarda, yeteneklerini geliştirebilecekleri alanlarda eğitim görmesini önemsiyoruz.  

Her Çocuk bir umuttur. Öğrencilerimizin vazifesi çok çalışmak ve bu ülke için güzel bir geleceğe hizmet etmektir. Dünyaya bir başarı hikâyesi oluşturacak nefesleri, solukları buradan yükseltmektir. TESKOMB olarak yapılan okulumuzda yetişen gençlerimiz eğer hedeflerini dünya çapında bir hedef olarak koyarsa, bizlerin ve bu kurumların yapılmasında emeği geçenlerin gayretlerini de boşa çıkarmamış olacaksınız.

Yapımı 2019 yılında bitirilerek eğitim öğretim sezonuna yetiştirilen Atatürk Kız Anadolu Lisesine emeği geçen Başta TESKOMB Genel Başkanımız Sayın Abdulkadir Akgül’e, Sayın Malatya Valimiz Aydın Baruş’a, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a, AK Parti MKYK Üyersi Milletvekillerimiz Sayın Bülent Tüfenkçi ve Öznur Çalık Hanımefendiye, Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

Haber: Kayhan İNCEOĞLU