Gündem:
Zafer Bayramı mesajları
 
YENİ MALATYA - 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla siyasiler ve kurumlar tarafından kutlama mesajları yayınlandı. Zafer Bayramı dolayısı ile saat 20.00'de Anemon Otel'de resepsiyon düzenleneceği de öğrenildi. 

Milletvekili Çalık'ın Mesajı

Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık,  "Bu zafer milletimizin tarihe armağan ettiği bir kahramanlık destanıdır " diyerek mesajında şu ifadelere yer verdi; 

"Bağımsızlık ve özgürlüğümüzü tüm dünyaya ilan ettiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramının 91.yıldönümünü büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

Aziz milletimizin kan ve gözyaşlarıyla kazandığı bu zafer, Türkü, Kürdü, Laz’ı ve Çerkez’iyle topyekûn kazanılmış ve tarihe altın harflerle yazılmış bir kahramanlık destanıdır.
Yokluk ve imkânsızlıklar içinde zamanın en güçlü ordularına karşı kazanılan bu zafer, milletimizin bağımsız ve hür yaşama kararının tüm Dünya’ya ilan ve ispatıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında ki bu yüce ordu, işgal altındaki mukaddes vatan topraklarını düşman işgalinden temizlemiş, neticesinde istiklal savaşımızı milletimizin hak ettiği büyük zaferle taçlandırmıştır.

 Şanlı tarihimiz boyunca birçok sıkıntı ve zorlukların üstesinden gelmeyi başarmış bu millet, birlik ve beraberliğinden aldığı güç ve cesaretle ülkemizi daha iyi bir geleceğe taşıyacak, Cumhuriyet’imizin kuruluş idealleri doğrultusunda daha büyük bir karar ve azimle çalışacaktır.

Bağımsızlık ve özgürlüğümüzün mihenk taşını oluşturan bu zaferden ilham alarak, demokrasimizi daha fazla güçlendirmek ve ülkemizi çağdaş uygarlıklar düzeyine ulaştırmak hepimizin ortak sorumluluğudur.
Geçmişte olduğu gibi, ortak tarih ve kaderi yaşamış bir millet olma şuuru ile milletiyle bölünmez bir bütün olarak, bağımsızlığımıza, birlik ve beraberliğimize kastedecek tüm tehditlere karşı hep beraber mücadele edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.

30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesi ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, dünden bugüne tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum."

Başkan Çakır'ın Mesajı

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; 

"Tarih boyunca özgür yaşayarak, haktan ve adaletten yana olan milletimizin geçmişi şanlı zaferlerle doludur. I. Dünya Savaşı sonrasında topraklarımızı paylaşmaya çalışan işgal güçlerine karşı verilen özgürlük mücadelesinde, 30 Ağustos 1922 tarihi bir dönüm noktasıdır. Büyük zorluklara ve imkansızlıklara rağmen hiçbir mücadeleden yılmayan aziz milletimiz, 30 Ağustos’ta ‘ya özgürlük ya da ölüm’ inancıyla işgal kuvvetlerine adeta diz çöktürmüştür.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal komutasında yapılan istiklal mücadelesi büyük zaferle sonuçlanmış ve vatanın her karış toprağı düşmanlardan temizlenmiştir. Birlik ve beraberlik içerisinde düşmana karşı omuz omuza mücadele eden milletimiz, Dumlupınar’da büyük bir destan yazarak bu güzel vatanı bizlere emanet etmişlerdir. Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı bu millet daima yeni destanlar yazma gücüne sahiptir. 

Milletimiz geçmişte kurulan bu tezgahları nasıl bozduysa, bugün de aynı şekilde bozacak güç ve kararlılığa maliktir. Şanla ve şerefle dolu tarihimizin iyi anlaşılması ve gençlerimiz ile gelecek nesillere iyi anlatılması büyük önem arz etmektedir. 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatan için canını feda etmiş tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum."

Tüfenkçi'nin Mesajı

Ak Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi yayınladığı mesajda şunları belirtti; 

"30 Ağustos Zaferi ile işgal altındaki vatan toprakları düşmandan arındırılmış ve istiklal mücadelemiz hak ettiği büyük zaferle taçlanmıştır. Tarihten silinmek istenen milletimizin, bilakis tarihe yön vermeye devam edeceğinin en açık mesajlarından biri olan bu zafer, milli belleğimizden asla silinmeyecektir. Milletlerin tarihlerinde çok önemli günler bulunduğunu, Türk milletinin de Büyük Zafer ile bağımsızlık inancı, hür ve müstakil yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan ettiği tarihtir 30 Ağustos Zafer Bayramı. Bu açıdan 30 Ağustos'un Türk millet için çok özel bir anlam ve öneme sahip olduğunu, herkes için ortak Bayram ve bir iftihar vesilesi olduğunu unutmayacağımız gibi gençliğimize, neslimize de unutturmamalıyız. 

Değerli hemşerilerim, Yemen’de, Sarıkamış’ta, Kut’ül Amere’de, Kurtuluş Savaşı’nda birlikte şehit olan birlikte gazi olan nasıl ki bizlersek, 30 Ağustos Zaferi’nde yine birlikte şehit olan, gazi olan da hep birlikte bizleriz. Cumhuriyeti kuran, ortak hedefler, ortak idealler çerçevesinde yüceltenler yine bizleriz. Bir zenginlik olarak gördüğümüz farklılıklarımızı birbirine düşman gibi göstermek bu toprakların mayasına yakışmaz.  Türkiye bugün demokraside, ekonomide, ulaşımda, eğitim ve sağlıkta kat ettiği mesafelerle; adalete, hukuk devleti ilkesine, insan hak ve hürriyetlerine olan bağlılığıyla muasır medeniyetlerin üzerine çıkma hedefine her zamankinden çok daha yakındır.

Bugün bizlere düşen, bütün imkansızlıklara, bütün yokluklara rağmen türlü zorlukları aşarak kurduğumuz cumhuriyetimizi, birlik ve beraberlik içinde, bin yıldan bu yana sürdürdüğümüz kardeşlik ruhu içinde daha da yüceltmek, daha da güçlendirmek olmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı üst kimliği altında yer alan her etnik kökendeki bireyi birinci sınıf vatandaş olarak görüp, yaşatmak durumundayız. 

Bu düşüncelerle, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın kabardığı bu özel günde daha da pekiştirmek gerektiğinin altını çizerken Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, bu zaferi bize armağan eden bütün istiklal kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum."
İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Malatya'da Pazarlar Doldu Taştı
Malatya'da Cumartesi günü açılan pazar yerleri doldu taştı.

Haberi Oku