Battalgazi ilçesi sınırları içerisinde yer alan Orduzu Pınarbaşı’nda bulunan hayvanat bahçesinde hayvan sayısının zenginleştirilmesi talep edildi.

Katkı Payında Gözlük Adaletsizliği Katkı Payında Gözlük Adaletsizliği

Malatya turizmi açısından önemli bir yere sahip olan Orduzu Pınarbaşı mesire alanında yer alan Hayvanat bahçesinde yer alan hayvanların yetersiz olduğu ifade edilirken, önemli ziyaretçi sayısına sahip hayvanat bahçesindeki hayvan çeşitliliğinin arttırılması talep edildi.

Konu ile ilgili vatandaşların taleplerini dile getiren gazeteci Remzi Hayta; “Hayvanat bahçelerine normal şartlar altında karşıyım zira hayvanları doğal yaşam alanlarından kopartıp onlara hapis hayatı yaşatmaya hakkımızın olmadığına inanıyorum ama madem Malatya’da bir hayvanat bahçesi var diyoruz o zaman adının hakkını da vermek gerekiyor. Geçen hafta Malatya Kitap Fuarını ziyaret etmeye gitmişken, torunlarımla birlikte Hayvanat Bahçesini de ziyaret ettik. Açıldığı ilk günden beri, hayvan sayısı artmadığı gibi daha da geriye gittiğini gördüm. Mekan, doğal güzellikleri ve peyzaj çalışmaları ile rüya gibi bir alan. Her noktası apayrı bir fotoğraf çekim imkanı sunuyor. Bu kadar güzel bir bahçe düzeni inşa eden ve bakımlarını ihmal etmeyen ekibi kutluyorum ancak tesis mevcut hayvan sayısı ve tür çeşidi bakımından yetersiz. Madem, Malatya’da bir hayvanat bahçesi var diyoruz o halde adına yakışır şekilde zenginleştirilmeye farklı hayvanların da barındırılmasına ihtiyaç var. Gelen ziyaretçilerin de ortak düşüncesinin bu olduğunu gördüm.  En azından her yıl birkaç farklı hayvan daha eklenir,  yenilikler devam ederse ilgi de canlı kalır öteki türlü Malatya gibi küçük bir şehirde hayvanat bahçesi sahipsiz kalabilir.” dedi.