45 gün önce intihar ederek hayatına son veren Mehmet Aslan isimli bir vatandaş arkasında mağdur bir aile bıraktı. 3 çocuktan 2’si engelli olan çocuklara bakmakta zorluk çeken Solmaz Aslan, 17 yaşındaki çocuğu için psikolojik destek istiyor.

Malatya’da 45 gün önce hayatına son veren Mehmet Aslan, arkasında 2 engelli çocuk, bir tanede psikolojik travmaya giren bir çocuk ile gözü yaşlı çaresiz bir eş bıraktı. Anne Solmaz Aslan’ın bir tane çocuğu ağır engelli ve yatağa mahkûm vaziyette hayat mücadelesi veriyor. Diğer çocuğu ise ona göre engeli daha az durumda. Engelli az olan çocuğu için tekerlekli sandalye talebinde bulunan gözü yaşlı anne Aslan, en çok 17 yaşındaki çocuğu için endişe duyuyor.

Endişesini şu sözlerle anlatan Anne Aslan; “17 Yaşındaki oğlum baba öldükten sonra beni dinlemiyor. 15 gündür doğru düzgün eve gelmiyor. Başına bir şey gelecek diye korkuyorum. Onun iyileşmesi ve psikolojik sıkıntısını atlatması için destek istiyorum. Eve geliyor bıçakla bize saldırıyor. Allah rızası için çocuğumu kaybetmek istemiyorum, topluma faydalı bir birey olmasını istiyorum. Yalvarıyorum bize sahip çıkın, çocuğuma psikolojik destek verilsin. En çok dileğim bu” dedi.

Anne Aslan ayrıca maddi sıkıntılardan dolayı hem zihinsel, hem fiziksel engelli olan çocuğu için tekerlekli sandalye desteğinde bulunması için hayır sever vatandaşlara çağrıda bulundu.

 Onay OZAN 

Ilkım, turnuvaya Türkiye’den katılan tek hakem Ilkım, turnuvaya Türkiye’den katılan tek hakem