Malatya il milli eğitim müdürü Hatice Özdemir, Emine Nezihe Parlak İlkokulu'nda bayrak törenine katılarak öğrenciler ile birlikte İstiklal Marşını okudu.

Öğrencilere 'İyi dersler ve başarılar' dileğinde bulunan Özdemir, öğrencilere hitaben; "Sizler bizlerin yerine gelecek ve daha güzel günleri inşa edeceksiniz. Sizler bu sıralarda kendinizi ve ülkemizi, milletimizi geleceğe hazırlıyorsunuz. Derse girdiğinizde bütün bunları düşünerek derslerinizi, öğretmenlerinizi canı yürekten dinlemenizi rica ediyorum" dedi.

Daha sonra öğretmenler ile bir araya gelerek, "Öğretmenlerimizin çocuklarımıza her dokunuşu çok önemli, her zaman daim olun, vatanımıza güzel evlatlar yetiştirin." diyerek öğretmenler ile bir süre sohbet etti. Ardından öğrencileri sınıflarında ziyaret etti.

Öğrencilerin soyut, öğrenilmesi zor kazanımları masallarla öğrenip masal etkinlikleriyle pekiştirmeye çalışması, müfredata göre masallar yazılıp çalışmalar yürütülmesi amacıyla hazırlanan "Okulum Masalımda" adlı eTwinning projesi kapsamında başarılı olan öğrencilere belgelerini takdim etti.