Elif TİLBAÇ

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından her hafta sonu Malatya’da sahnelenen tiyatro oyunlarına devam ediliyor.

Konya Devlet Tiyatroları oyuncularının rol aldığı “Kadınlar İstasyonu” adlı oyun  bugün akşam Malatyalıların beğenisine sunulurken, oyun Cumartesi günü saat 14:00 ve 20:00’de  sahnelenecek.

Demet Bozkurt’un yazdığı ve Can Ali Çalışandemir’in yönettiği oyun 55 dakika 1 perdeden oluşuyor.

 Evinin ağılını atölyeye çevirdi yıllardır bağlama yapıyor  Evinin ağılını atölyeye çevirdi yıllardır bağlama yapıyor

Sıradan bir gün. Etraf sessizdir ve yolculuk vaktidir. Bir kadın yolculuk yapamaya kararir. Valizinde ve kafasında her türlü ayrıntıyı yanına almıştır. Ancak, üç kadın yolculuk yapmaya karar verir ve oyun böyle sürer gider.

Deniz Yuca, Gülsüm Çiçekçi, Buse Özdemir, Çağatay Eker ve Tolga Karasu’nun rol aldığı oyunda, Melih Karakut dekor tasarım, Fulden Korkmaz Kostüm Tasarım, Memduh Yazar, Işık Tasarım, Gürkan Çakıcı Müzik, Çağatay Eker Yönetmen Yardımcısı, Tolga Karasu Asistan, Mustafa Burak Çilingir ve Ö.İsmet Kızılbağlı sSahne Amiri, Şerife Pala Suflöz, Emre Taşgın ve Esra Gümüşada Kondüvit, Muharrem Dirik ve Mehmet Arslan Işık Kumanda, Abdullah Çevik ve Şahin Gevrek Dekor Sorumlusu, Mustafa Erdurucan Aksesuar Sorumlusu, Güzin Coşkun Kadın Terzisi, Alişan Uğur Erkek Terzi ve Salçuk Parlak Perukacı olarak görev yapıyor.