Bu yıl 25’incisi gerçekleştirilen Malatya Kültür Sanat ve Kayısı Festivali çerçevesinde ‘Spor Şenliği’ düzenlendi.

Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında birçok etkinlik festivalde yer aldı. Sergi, panel, halk oyunları, yabancı halk oyunları, konserler, atlı cirit müsabakaları gibi etkinliklerin yer aldığı festivalin son gününde Millet Bahçesi’nde ‘Spor Şenlikleri’ düzenlendi. Ödüllerin de verildiği spor şenliğinde katılımcılar birçok alanda spor müsabakaları gerçekleştirdi.

Malatya’nın her noktasında farklı etkinliklerle birlikte kayısı festivalini doyasıya yaşayan vatandaşlar, festivaldeki etkinliklere katılarak hem yarıştılar hem de eğlendiler.

Spor Şenlikleri kapsamında yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerini Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Noğay’ verdi.

3x3 Basketbol

Kategoriler ve Dereceleri

Engelliler                                                       U16 Mix                                                   Kadınlar

1. Hayat Barışıklar                           1.Malatya Sportiv                                           1.Dilekliler

2. Engel Tanımayanlar                   2.Malatya Basket                                            2.Bizsiz Olmaz

3. Engelsizler                                     3.Sportiv Malatya                                           3.Tempo

Erkekler

1.B.B.S. İnönü

2.İnönü BESYO

3.Dacka

Penaltı Cup

Gençler                                                                              Minikler              

1. Galataspor                                                    1. Türkgücü

2.Demirspor                                                                     2. Yeşiltepeliler

3.Kaysı Sarısı spor                                                           3. Galataspor

Karakucak güreşleri

Yıldızlar                                                                               Minikler

1.Emir Ömer Bozbağ                                     1.Hüseyin Emir Özen

2.Devran Yabaş                                                               2.Yavuz Selim Akgün

3. Hamza Kurak                                                               3.Halil Sarmısak

Kick Boks

Yıldızlar                                                                               Minikler

1.Musap Karakuş                                                           1.Abdulhalil Güngör

2.Ahmet Sait Akgun                                      2.M Emin Karakuş

3. Muharrem Musap Ateş                          3.Yağız Efe Aslan

Atletizm

Kategoriler ve

 Dereceler

4x400

1.Mehmet Güngör                         2.Gamze Özen                 3.Gidem Gedikli

Erhan Ispanaklı                                Canan Kılçık                                       Neslihan Koyuncu

Belinay Baldız                                   Mervan Tan                                      Yusuf Malkoç

Belanur Dede                                   Erkan Karayıl                     Yusuf Durdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya’yı Örnek Gösterdi Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya’yı Örnek Gösterdi

4 x 800

1.Hasret Tekin                                  2. Erhan Ispanaklı                            3.Sema Deniz

Gizem Nur Keskin                                          Belinay Dede                    Pelin Yücetaş

Emirhan Dağdelen                                         Serhat Güngör                 Metin Malkoç

Ramazan Özdemir                                          Belinay Baldız                    Erkan Karayıl