Malatya İl Müftülüğü Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin açılış töreniyle başlattı.

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında İl Müftlüğü tarafından Yeni Cami’nin bahçesinde ve arkasındaki Soykan Parkı’nda Kur’an Kursu öğrencileri yararına kermes düzenledi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı’nın konseri ile başlayan açılış töreni Yeni Camii İmam Hatibi Mehmet Şentürk’ün Kur’an-ı kerim tilaveti ile devam etti.

Açılışta konuşan İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, kutlu Doğum Haftası’nın 1989 yılından beri Diyanet İşleri Başkanlığı ve bağlı birimleri tarafından yurtiçinde ve yurt dışında 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlandığını belirterek, her yıl önemli bir konunun gündeme taşındığını belirtti.

Malatya’da il merkezi ve ilçelerde yaklaşık 100 ayrı etkinlik düzenlediklerini belirten Müftü Gül, 13 Nisan Pazar günü saat 17.00’de Malatyapark’da Kale İlçe Müftüsü Emin Yılmaz tarafından Tasavvuf Musikisi Konseri’nin, 15 Nisan Salı günü saat 19.30’da Kapalı Spor Salonu’nda Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın konuşmacı olarak katılacağı “Hz. Peygamber, Din ve Samimiyet” konulu konferansın, 17 Nisan Perşembe günü saat 19.30’da Kapalı Spor Salonu’nda Bünyamin Topçuoğlu, Metin Çakar, Fatih Akman ve Mustafa Giden adli İmam Hatiplerin katılacağı Kur’an Ziyafeti etkinliği ile birlikte çok sayıda etkinliğin gerçekleştirileceğini kaydetti.

İl Müftü Yardımcısı Cengiz Yağcı’nın dua okuması ile kermesin açılışı yapıldı. İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, vatandaşlara gül dağıtarak, kermes stantlarını gezdi.