Malatya Dernekler Federasyonu (MADEF) in düzenlediği Kale İlçesi 1. Kale Çilek Festivali vatandaşların ve protokolün yoğun katılımıyla muhteşem geçti. 

Malatya’nın meşhur Kale çileğinin tanıtımına katkı sunmak, Birlik ve beraberliği sağlamak için Malatya Dernekler Federasyonu öncülüğünde Kale Belediyesiyle işbirliği içerisinde gerçekleştirilen Kale 1. Çilek Festivali Malatya, Kale ve İl dışından gelen iş adamlarının ve Basın mensuplarının katılımıyla coşkulu şekilde gerçekleştirildi. 

İstanbul’da yaptığı önemli programlarla adından söz ettiren MADEF Malatya Dernekler Federasyonu başarılı çalışmalara bir yenisini daha ekleyerek Kale ilçesinde 1. Çilek Festivalini organize ederek takdir kazandı. 

Kale Belediyesi Kültür merkezinde gerçekleştirilen Kale 1. Çilek Festivaline Malatya Valisi Hulusi Şahin, AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi, MHP MYK Üyesi Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Kale Kaymakamı Abdulselam Bıçak, Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, Kuluncak Belediye Başkanı Erhan Cengiz, Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay, Malatya  Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, MHP Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, MADEF Genel Başkanı Yılmaz Durmuş, UHD Genel Başkanı Mehmet Zafer, MADEF Genel Başkan Yardımcısı Nihat Demir, İş İnsanı Sami Payza, STK Temsilcileri, Siyasi Parti yetkilileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Türkiye’de tadı, Aroma ve lezzet bakımından sayılı meyveler arasında olan Malatya’nın Kale ilçesinde yetişen Kale Çileği yetiştiren üreticiler jüri önünde ürünlerini sergilerken jürideki görevliler ise sıralamalarda çok zor karar verdikleri görüldü. İnce eleyip sık dokuyan jüri üyeleri Kale çileğinin hepsinin birinci sınıf olduğunu belirttiler. 

MADEF Genel Başkanı Yılmaz Durmuş’a Kale ilçesinde vatandaşlar büyük ilgi gösterirken başkan Durmuş;” MADEF Kuruluşundan beri birlik ve beraberlik çatısı altında Malatya’mıza hizmet vermektedir. İstanbul dışında farklı organizasyonlarımızla Malatyalı hemşerilerimizle etkinliklerimizde buluşup hasret gideriyoruz. Kale belediyesi ile birlikte 1.cisini organize ettiğimiz Kale Çilek Festivalimiz yüksek ilgi gördü.  

Festivalimize katılan Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza ve vatandaşlarımız ile İstanbul’dan gelerek katılan Basın mensupların, MADEF Ailesine teşekkür ediyorum” dedi. 

Oldukça coşkulu geçen Kale Çilek Festivalinde birbirinden değerli Sanatçılar festivale gelenlere unutulmaz bir gece yaşatırken gelenler doyasıya aileleriyle birlikte eğlenme imkanı buldular. Protokol konuşmalarında birlik ve beraberlik mesajları verilirken Meşhur Kale çileği gelen misafirlere ikram edildi.  

Vali Aydın BARUŞ Adına Basketbol Turnuvası Düzenlendi Vali Aydın BARUŞ Adına Basketbol Turnuvası Düzenlendi

Haber: Kayhan İNCEOĞLU