Malatya’da 5,5 yıl İl Emniyet Müdürlüğü yapan ve başarılı çalışmalarıyla Malatyalıların gönlünde taht kuran, Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından ise Fahri Hemşerilik beratı verilen Hâlihazırda Samsun İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal’a Malatyalılardan ziyaretler devam ediyor. 

Malatya’dan yolu Samsun’a düşen Malatyalıların mutlaka gidip ziyaret ettiği Samsun İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal’a Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Ali Evren Ahilik Kalemi ve Malatya’nın dünyaca ünlü kayısısından takdim edilmek üzere gönderdi. 

Bir dizi temas ve ziyaretler için Samsun’da bulunan Yeni Malatya Gazetesi Muhabiri Gazeteci Remzi Hayta ziyaretler kapsamında Samsun İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal’a da ziyaret gerçekleştirerek Malatya ESKKK Başkanı Ali Evren’in Malatyalı Esnaflar adına gönderdiği Ahilik Kalemi ve Malatya Kayısı emanetini takdim etti. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Malatya’nın gönlünde taht kurmuş Samsun İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal” Ne Mutlu ki Malatyalıların gönlünde bir iz bırakabilmişiz. Malatya Halkı Kadirşinastlığını her zaman Devletinin, Milletinin yanında olmayla göstermiştir.  

5,5 yıl gibi bir süre Malatya İl Emniyet müdürü olarak görev yapmanın mutluluğunu yaşadım. Güzel hatıralarımız oldu. Bizlerde Malatya’yı ve Malatyalıları çok seviyoruz. Malatya’nın önemli gazetecilerinden Remzi Hayta bey bizleri ziyarete geldi. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.  

Yeşilyurt Belediyesi, Berat’ın ‘Sünnet Töreni’ Hayalini Gerçeğe Dönüştürdü Yeşilyurt Belediyesi, Berat’ın ‘Sünnet Töreni’ Hayalini Gerçeğe Dönüştürdü

Malatya Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanımız Sayın Ali Evren Başkanımızın da göndermiş olduğu Esnaflarımız için çok önemli olan Ahilik Kalemini Remzi Bey ulaştırdı. Sayın Ali Evren Başkanımıza ve Malatyalı Esnaflarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.  

Yenimalatya Gazetesi Gazeteci Remzi Hayta ise Ziyaret anısına Hayta Malatya kayısısı  takdim ederken Samsun İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal’da  kahve fincan takımı hediye etti. 

Haber: Kayhan İNCEOĞLU