MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, AK Parti Doğanşehir İlçe Başkanı Murat Kavuncuoğlu, MHP Doğanşehir İlçe Başkanı Saffet Yağcı, Fındık Mahalle Muhtarı Diler Yıldırım ve MASKİ Genel Müdürlüğü Daire Başkanları Fındık Mahallesi’ni ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

Alt yapı sıkıntıları için MASKİ Genel Müdürlüğü’ne başvuruda bulunduklarını ifade eden Fındık Mahalle Muhtarı Diler Yıldırım, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a ve MASKİ Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Mert’e, Doğanşehir Belediye Başkanı Sayın Durali Zelyurt’a mahallelim adına teşekkür ediyorum. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Mahallemizin alt yapı sorunu ortadan kalkacak” dedi.

MASKİ Genel Müdürlüğü İşletmeler Dairesi Başkanı Ramazan Toy, Doğanşehir İlçesi’ne yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek, “2021 yılı içerisinde Doğanşehir İlçemize, gerek içme suyu gerekse de kanalizasyon konusunda sıkıntılı olan yerlere ciddi manada yatırımlar yaptık. Elmalı’da, Topraktepe’de, Gövdeli’de, Söğüt’te, Sürgü’de içme suyu ve kanalizasyon altyapı çalışması gerçekleştirdik. İlçe merkezinde imara yeni açılan bölgelerde altyapı çalışmaları yaptık. Şuan itibariyle ilçemiz ve bağlı mahallerine 30 bin metre içme suyu hattı, 20 metre kanalizasyon hattı çalışması yaptık. 2022 yılı için programlarımızı yaptık. Fındık Mahallemizin altyapı çalışmalarıyla ilgili yapacaklarımızı ihale ettik. 10 bin metre içme suyu, 7 bin metre kanalizasyon hattı yapacağız” diye konuştu.

Doğanşehir halkının yapılan hizmetlerden dolayı çok mutlu olduğunu kaydeden Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, “Fındık Mahallemizin yıllardır kangren olmuş bir altyapı sorunu vardı. Fındık’a yapılan hizmet her zaman yerini bulmuştur. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan, ilçemize çok büyük önem vermektedir. Bunun göstergesi de yaptığı hizmetlerdir. Kanalizasyon atıkları ile ilgili Çığlık Mahallemize arıtma tesisi yapılmakta. Fındık için ise kanalizasyon ve fosseptik çalışmaları yapılacak. İlçem adına Büyükşehir Belediye Başkanıma ve MASKİ Genel Müdürüme teşekkür ediyorum” dedi.

Fındık Mahallesi’nin altyapısı ile ilgili çalışmaların kısa bir süre içinde başlayacağını söyleyen MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, “Sahadayız, sahada olmaya ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi. İlçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, ilçe kaymakamları ile hep birlikte uyum içerisinde çalıştıklarını belirten Mert, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda Fındık Mahallemizin altyapısını komple yeniliyoruz. MASKİ Genel Müdürlüğü olarak ekiplerimizle birlikte sahadayız. Bu bölgede çok ciddi bir çalışmamız var. Polatlı’da, Polatdere’de, Elmalı’da, Kapıdere’de, Topraktepe’de ve ilçe merkezinde yoğun bir çalışma gerçekleştirdik. Doğanşehir’imize gelirken heyecanla ve zevkle geliyoruz. Uyumlu bir ekibimiz var. İlçe başkanlarımız, belediye başkanımız ve bizler hep birlikte vatandaşımıza hizmet için mücadele ediyoruz. Sürgü Mahallemiz için altyapı çalışmaları noktasında proje çalışmalarımız var. 2022’de Doğanşehir’imizin altyapı ile alakalı tüm sıkıntıları ortadan kaldırılmış olacak. Sahada olmaya devam edeceğiz, çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.  Bülten