Uzun yıllardır Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kullanılan tarihi binada Battalgazi Milli Eğitim Müdürlüğü faaliyet gösterecek. MEM ise çevre yolundaki İMKB binasına taşınacak.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nde taşınma ve bina değiştirme devam ediyor. Bu bağlamda Kanalboyu’nda bulunan Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre Yolu İstasyon Virajı konumundaki Dede Korkut Parkı karşısındaki İMKB binasına taşınmaya hazırlanıyor.

Edinilen bilgilere göre; Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü’nün taşınması sonucu boşalacak Kanalboyu’ndaki tarihi binada Battalgazi Milli Eğitim Müdürlüğü faaliyet gösterecek.

Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü’nün taşınacağı İMKB  Binasında eğitimini sürdüren İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Anadolu Lisesi ise; Çelikhan yolu üzerinde, Galericiler Sitesi karşısındaki Abdulkadir Eriş Lisesi’ne katılacak.

MASKİ İyileştirme Yaptı, Erkenek’in Suyu İki Katına Çıktı MASKİ İyileştirme Yaptı, Erkenek’in Suyu İki Katına Çıktı

Bilindiği üzere Abdulkadir Eriş Kız Meslek Lisesi; Konak Kız Meslek Lisesi ile Zübeyde Hanım okulunun birleştirilmesi sonucu bu ismi almıştı. Şimdi ise Abdulkadir Eriş Kız Meslek Lisesi ile İMKB birleştiriliyor.

Milli Eğitim içerisinde özellikle okulların birleştirmelerin olumsuz sonuçlar doğurduğuna dikkat çekiliyor.

İlgililer, Konak Kız Meslek Lisesi’ni tercih edenlerin Konak civarındaki öğrenciler, İMKB’nın ise özellikle Battalgazili öğrenciler tarafından tercih edildiği belirtilerek; “Birleşen okullarda öğrencilerin çoğalmasının aksine öğrenci sayısında düşüşler olmuştur. Veya İMKB’nın gideceği Abdulkadir Eriş’te sınıf sayısında hiçbir ekleme yapılmazken, öğretmen sayılarında enflasyon yaşanmaktadır.” ifadelerini kullanıyorlar.