Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İl Teşkilatı, daima vatandaşın yanında, yakınında ve her türlü zorluk karşısında en büyük destekçileri olmaya devam ediyor. 
MHP Malatya İl Teşkilatı Başkan Mesut Samanlı öncülüğünde, ekip arkadaşları ve Ülkü Ocakları ile birlikte her daim sahada varlığını hissettirmeye devam ediyor. Deprem felaketinin ardından, pandemi süreci  ve bozulan ekonomik tablolar karşısında işleri bozulan esnafların, gündelik işçilerde çalışan işçilerin veya bu süreçte işini kaybeden türlü zorluklara göğüs germek zorunda kalan vatandaşların en büyük destekçileri konumunda olan MHP İl Teşkilatı, ellerinden gelen desteği verdikleri gibi sahada yaşanan sorunların gündeme gelmeleri hususunda da özveri gösteriyorlar. MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, sahadan gelen doğrudan bilgiler ışığında Meclis çatısı altında vatandaşların adeta sesi olurken, yaşanan aksaklıkların giderilmesi için de gerekli adımların atılmasını sağlıyorlar. 
En karanlık gününde yanlarında MHP’yi bulan vatandaşlar ise ortada seçim bile yokken üstelik en dar zamanımızda bizlerin yaşadığı sıkıntıları bir nebze de olsa hafifletmeyi sağlayan parti teşkilatına artan oranda teveccüh gösteriyorlar. 
Vatandaş ile kurulan bu samimi ilişkiler ve güvene dayalı iletişim şekli parti teşkilatına daha fazla çalışma konusunda teşvik oluyor. Sadece maddi yardımlar değil düzenlenen eğitimler, sağlanan bilgi desteği de büyük beğeni toplarken aile kavramına verilen önemin toplumsal alanda geniş yankı uyandırmış durumda. 
Bazı vatandaşlar ise dar gelirli vatandaşların yaşadığı ekonomik sıkıntıların olduğu bir ortamda sanki her şey yolundaymış gibi açıklama yapmak yerine sorunu kabul eden ancak çözüm de üreten siyasetin yanında olduklarını bu nedenle Cumhur İttifakının içerisinde yer alan MHP’nin gerçekçi politikalarını taktir ettiklerini ifade ediyorlar.