Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın daveti üzerine Kiltepe Meslek Edindirme Kurs Merkezine giderek buradaki sanatsal ve kültürel sınıfları gezen AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Erdem Okuluna katılan miniklerin çalışmalarını inceleyip hediyeler dağıttıktan sonra lise ve üniversite öğrencileri için açılan ek ders kurslarında ders çalışan gençlere başarılar diledi.

Kaymakam Uğurlu ile Başkan Çınar, organize sanayi bölgesindeki fabrikaları ziyaret etti Kaymakam Uğurlu ile Başkan Çınar, organize sanayi bölgesindeki fabrikaları ziyaret etti

El Nakışları Kursunda bayanların bin bir zahmet ve emekle yaptıkları el sanatları eserlerini inceleyen Milletvekili Çakır, bayanların istihdam edilmesine yönelik açılan biçki-dikiş kursuna katılan kursiyerlerin iş sahibi olmaları için her türlü desteği vereceklerini ifade ederken daha sonra Kuran-ı Kerim dersine katılan bayanları da ziyaret ederek, gösterdikleri gayretten dolayı tebrik etti.

Gitar Kursu öğrencilerinin ziyaret dolayısıyla hazırladıkları müzik dinletisine katılan Milletvekili Çakır, gençlerin sanatsal kurslara gösterdikleri ilginin kendilerini sevindirdiğini söyledi.

Kiltepe Meslek Edindirme Kurs Merkezinde açtıkları farklı temalı kurslar sayesinde 120’e yakın vatandaşa sosyal, kültürel ve sanatsal eğitimler verdiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ 4-6 yaş grubuna yönelik Erdem Okulunun yanı sıra matematik kursu, kuran kursu, el nakışları kursu, bağlama ve gitar kursu, halk oyunları kursu ve mefruşat kurslarımıza gösterilen ilgi bizi mutlu ederken, açılan kurslar sayesinde yaklaşık 120 kursiyerimize farklı alanlarda eğitimler veriyoruz. İki yıl önce hizmete sunduğumuz buradaki kurs merkezimizin yoğun talep görmesi, bu bölgemizin sosyal ve kültürel yapısının daha da zenginleşmesine sebep oldu. Çocuklarımızın ve gençlerimizin kişisel gelişimlerini destekleyecek kurslarımızdan bayanlarımızın istihdam edilmesine katkı sunacak meslek edindirme kurslarımıza kadar her alanda çok aktif bir yapıya sahip buradaki kurs merkezimiz sayesinde kültürel yatırımlarımızın boyutunu da geliştirmiş olduk. Bayanlarımız buradaki meslek edindirme kurs ortamında ürettikleri el emeği göz nuru eserlerini satarak ev bütçelerine katkı sağlıyorlar, bununla birlikte burada makine kullanımı ve tekstil alanında kendisini geliştirip el becerilerini artıran bayanlarımızın fabrikalarda işe girmeleri için her türlü katkıyı sağlıyoruz. Gitar, bağlama ve ek ders ortamlarına ilgi gösteren gençlerimiz ise ilgi duydukları alanlarda kendilerini geliştirme fırsatı yakalıyorlar. diye konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ise, “ 120’ye yakın vatandaşımızın farklı alanlarda eğitim gördüğü Kiltepe Meslek Edindirme Kurs Merkezimiz sayesinde bu bölgenin önemli bir ihtiyacı daha karşılanmış oldu. Kültürel yatırımların sayısını her geçen gün artıran ve bu mahallemize de güzel bir mekan kazandıran Yeşilyurt Belediyesini ve destek veren tüm kurumlarımızı kutluyorum. Kuran-ı Kerim Kursundan el sanatları kursuna, gitar ve bağlama kursundan çocuklara yönelik Erdem Okulu ve diğer kurs ortamlarına kadar herşey çok güzel düşünülmüş, buradaki modern ve nezih sınıflarda doğru ve güzel bilgiler öğrenen vatandaşlarımızın memnuniyetini görmek bizleri ayrıca sevindirdi. Biçki, dikiş ve nakış kurslarımızda usta öğreticilerin kontrolünde eğitimlere tabi tutulan bayan kursiyerlerimizin iş sahibi olması için her türlü desteğin veriliyor olması bizleri ayrıca mutlu etti, bizimde üzerimize düşen ne varsa yerine getirmeye hazırız. Kadınlarımızın meslek sahibi olarak hem evine hem de ülke ekonomisine katkı sunmasını her zaman destekliyoruz. Bizler bu tür çalışmaları önemsiyoruz ve değerli buluyoruz. Çocuklarımızın sosyalleşmesi ve kültürel değerlerini öğrenmesi, gençlerimizin hem müzik hem de farklı alanlarda kendilerini geliştirmesi, bayanlarımızın el sanatları ve tekstil alanında kendilerini geliştirmeleri ve el becerilerini artırmaları toplumsal dinamiklerimizin güçlenmesine vesile olmaktadır.” diye konuştu.BÜLTEN