Çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimlerini destekleyecek etkinliklerin düzenlediği Erdem Okulu sınıflarını gezerek 4 ile 6 yaş gruplarındaki çocuklar tarafından yapılan çalışmaları inceleyen AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, biçki- dikiş, kuaförlük ve pastacılık kursunun yanı sıra bilimsel atölyelerde verilen hizmetler hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

Başkan Çınar, “ 20 farklı alanda açtığımız kurslarımıza ilk etapta 300’e yakın vatandaşımız kayıt yaptırdı, bizler bu sayıyı bine çıkarmayı hedefliyoruz. Sosyal, kültürel, bilimsel ve sanatsal kurslarımıza hem mahalle sakinlerimiz hem de kentimizin farklı bölgelerinden gelen vatandaşlarımız büyük ilgi gösteriyor. Kültürel yatırımlara örnek gösterilecek bir anlayışa sahip buradaki eğitim merkezimiz çok aktif bir şekilde kullanılıyor. Kiltepe ve çevre mahallelerimizin sosyal ve kültürel yapısı bu tür insan odaklı yatırımlarımız neticesinde daha güzel bir seviyeye çıkmaya başladı. Erdem Okulumuzdan bilimsel atölyelere, tekstil ve kuaförlük kursundan pastacılık kursuna kadar farklı alanlarda bir çok eğitim hizmetlerinin sunulduğu eğitim ve yaşam merkezimizin hizmete girmesi bu bölgeye farklı bir dinamizm getirdi.  Buradaki eğitim hizmetlerinden yararlanan hemşehrilerimizin sevincini ve mutluluğunu gördükçe bizlerde ziyadesiyle mutlu oluyoruz. Beklentilerimizin üzerinde bir kayıt dönemi yaşadık, inşallah bu sayıyı daha fazla artırmak içinde elimizden gelen desteği vereceğiz.“ diye konuştu.

Kültürel hizmetlere verdiği önemden dolayı Yeşilyurt Belediyesini tebrik eden AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır,  “Belediye Başkanımız ve mesai arkadaşlarının büyük gayretleri neticesinde Kiltepe mahallemizde hizmete sunulan Yeşilyurt Mesleki Eğitim ve Yaşam Merkezi, bu bölgenin sosyal ve kültürel dönüşümüne önemli katkılar sunacağına inanıyorum. Kiltepe mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın yanı sıra bu bölgedeki diğer mahalle sakinlerinin de faydalandığı çok güzel bir eğitim merkezinin hizmete girmesi hepimizi mutlu etmiştir.  İlk etapta açılan kurslara 300’e yakın bir katılımın olması bu bölgenin böylesine güzel bir yatırıma ihtiyaç duyduğunun açık bir göstergesidir.

Usta öğreticilerimize teşekkür ederken, kursiyerlerimize de başarılar diliyorum.” diye konuştu. Bülten