AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, AK Parti olarak çiftçilere büyük destekler sağladıklarını ifade ederek, "Çiftçimize 2021 yılında sadece tarımsal ve hayvansal anlamında vermiş olduğumuz destek ve hibelerin tutarı 145 milyon liraya denk geliyor. Bu önemli bir rakam" dedi

İyi Bir Türkiye İnşa Edeceğiz İyi Bir Türkiye İnşa Edeceğiz

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı beraberinde Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, AK Parti İl Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Pekel ve partililerle birlikte Malatya Tarım ve Orman İl Müdürü Tahir Macit’i ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Tarım ve Orman İl Müdürü Tahir Macit, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Malatya'nın önemli bir tarım kenti olduğunu vurgulayan Macit, "Malatya'da kayısı öne çıkmakla beraber ilimiz tarımsal potansiyeli yüksek bir il. İlimizde yaklaşık 33 bin çiftçimiz kayıtlı, Malatya'da kayısının yanında birçok ürün de yetişmekte. Bakanlığımızın çiftçilerimize çeşitli destekleri var. Bu desteklerden çiftçilerimiz faydalanıyor. Bizler de bu desteklerin çiftçilerimize ulaştırılması noktasında elimizden gelen gayreti ortaya koyuyoruz" ifadelerini kullandı.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise belediye olarak Tarım İl Müdürlüğü ile ortaklaşa birçok projeyi yürüttüklerini dile getirerek, "Malatya önemli bir tarım kenti. Özellikle son dönemde baraj sayılarımızın çoğalması ve sulama noktasında atılan adımlar sayesinde daha fazla tarım alanı işlenebiliyor ve daha fazla ürün elde ediliyor. Bu noktada ürün çeşitliliği ve sayısının artması çok önemli. Biz de belediye olarak tarımsal kalkınmaya önem veriyor ve bu noktadaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz" şeklinde konuştu.
AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı da, AK Parti olarak tarıma çok önem verdiklerini söyleyerek, "Bu anlamda büyük ovaları belirledik ve bu ovaların farklı şekilde kullanımının ve buralarda yapılaşmanın önüne geçerek buraların korunmasını ve sadece tarım anlamında kullanılmasını sağladık. Malatya'da da 21 tane ovamız belirlenmiş durumda. Buralar artık tarımdan başka hiçbir yatırma maruz kalmayacak, sadece tarım yapılacak. Bunun yanında hangi bölgede hangi ürün varsa o ürünün yetiştirilmesi noktasında ön ayak oluyoruz ve desteklemeler yapıyoruz. Çok farklı kalemlerde desteklerimiz var. Çiftçimize 52 kalemde destekleme yapıyoruz. Bu anlamda 2021 yılında sadece tarımsal ve hayvansal anlamında vermiş olduğumuz destek ve hibelerin tutarı 145 milyon liraya denk geliyor. Bu önemli bir rakam" dedi..iha