24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kerem Şaheser Kreşi Kurucu Üyesi Şahide Baran ve kreş öğrencilerini kabul ederek bir süre sohbet etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a kendilerini kabul ettiği için teşekkür eden Kerem Şaheser Kreşi Kurucu Üyesi Şahide Baran konuşmasında, “Sayın Başkanımıza Malatya’mıza kazandırdıklarından ve geçmiş mesleğinden ötürü ayrıca rol model olarak görmekteyiz. Çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Öğretmenler gününü de canı gönülden öğrencilerimizle birlikte kutluyorum” dedi.

Gürkan; Malatya’ya Devasa Yatırımlar Kazandırıyoruz Gürkan; Malatya’ya Devasa Yatırımlar Kazandırıyoruz

BÜTÜN ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLUYORUM

Okul öncesi eğitim Kurumu Kerem Şaheser Kreşinin sevgili öğrenci ve değerli öğretmenlerini ağırlamaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Başkan Gürkan, “Mensubu olmakla hep onur duyduğum meslektaşlarımın öğrencileri ile birlikte bizleri unutmayarak gelip öğretmenler günümüzü kutlama inceliğini gösterdikleri için teşekkür ediyorum. Toplumun en fedakâr ve muhterem insanları öğretmenlerdir diyor Gazi Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah bugünün çocukları yarının büyükleri olacak ve ülkeyi yönetecekler. İnanıyorum ki bu çocuklarımız bu sıralarda çok güzel bilgilerle donatılacak ve yarının Türkiye’sinin aydınlık olması için bu görevleri ifa edecekler. Tekrar bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gönünü tebrik ediyorum, kutluyorum. Yetiştirdikleri öğrencilerin öncelikle kendilerine, ailelerine, içinde yaşadıkları topluma, milletlerine ve insanlığa faydalı birer birey olarak yetişmelerini temenni ediyorum. Ahirete intikal etmiş bütün öğretmenlerimizi başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere rahmetle, minnetle ve şükranla yad ediyorum” ifadelerini kullandı.

MESLEĞİMLE HEP ONUR DUYDUM

Öğretmenler Günü nedeniyle çeşitli ziyaretlerde bulunan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Özlem Pelitoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler.

SAYIN BAŞKANIMIZIN BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanını ziyaret ettiklerini belirten AK Parti Kadın Kolları Başkanı Özlem Pelitoğlu, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Bugünü bize armağan eden Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ve görevi başında şehit düşen Aybüke hocalarımızı, Necmettin hocalarımızı ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz. Sayın Başkanımızda öğretmenlik mesleğinden gelip 25 yıldır da başarılı siyasi tecrübesi bulunmakta. Bütün ekibimiz olarak Sayın Başkanımızın öğretmenler gününü kutluyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz. Halkın teveccühünü kazanması noktasında, mesleki hayatındaki iş disiplinini siyasi hayata aktarmasından dolayı da mutlu olduğumuzu ve güzel çalışmaları beraber başaracağımıza inanıyorum” dedi. 

İLK ÖĞRETMENLERİMİZ ANNE VE BABALARIMIZDIR

AK Parti Kadın Kollarının ince düşüncelerinden dolayı teşekkür eden Başkan Gürkan ise yaptığı konuşmada, “Bir öğretmen olarak öğretmenliği genel anlamda değerlendiriyorum. Mesleğimle hep onur duydum. Ama şunu da ifade etmek istiyorum; bana sorsalar en büyük öğretmenin kim diye Annemiz derim. Çünkü anne-baba evde öğretmendir. Biz bütün arkadaşlarımızın öğretme düşüncelerinden dolayı, görevlerinden dolayı öğretmenler gününü kutluyorum. Uzun bir süre öğretmenlik görevini ifa ettim. Milli Eğitimin her kurumunda her bölümünde çalışma fırsatımız oldu. Bu süreç içerisinde hem devletimizin milli birlik ve bekası açısından hem çocuklarımızın kendilerine, ailelerine, okullarına, milletine ve insanlığa faydalı birer birey olması noktasında mesleğimizi icra etmeye çalıştık.  Şu anda da aynı görevi en güzel şekilde ifa etmeye çalışıyoruz. Bende ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla yad ediyorum. Başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimize rahmet diliyorum. Hayatta olanlara sağlık, huzur ve mutluluk temennisinde bulunuyorum. ” şeklinde konuştu.  Bülten