Engelliler haftası etkinlikleri kapsamında Malatya Park Alış veriş merkezinde resim ve el sanatları sergisi açıldı. Serginin açılışına Malatya valisi Aydın Baruş, Malatya il milli eğitim müdürü Hatice Özdemir, Yeşilyurt ilçe milli eğitim müdürü Cemal Kalay, Battalgazi Şehit Oğuzhan Günaydın halk eğitim merkezi müdürü Cemal Kurhan, eğitim kurumları, özel çocuklar ve aileleri katıldı.

Açılış öncesinde bir değerlendirme yapan İl milli eğitim müdürü Hatice Özdemir; “Sayın Valimizin katılımıyla beraber öğrencilerimin yapmış olduğu kendi el sanatlarıyla, el becerileriyle olan tüm çalışmalarının sergilendiği sergimizin açılışını yapıyoruz.”  dedi.

“HİÇ BİR ŞEY ENGEL DEĞİLDİR”

Engellilerin başaramayacak hiçbir şeyin olmadığına vurgu yapan Vali Aydın Baruş; “Çocuklarımızın hazırlamış oldukları el sanatları ve resimlerden oluşan bu sergiyi açmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. Çocuklarımız, önlerinde hiçbir engel olamayacağı, normal diğer öğrenciler gibi yeteneklerini ortaya koyabilecekleri bu sergiyle ortaya koydular. Engelli kardeşlerimizin her türlü çalışmasında, çocuklarımızın her türlü çabasında biz onların her daim yanlarındayız. Onlar bu başarılı çalışmalarıyla normal hayat içerisinde her zaman yer alabilecek, toplumun başarılı bir ferdi olabileceklerini ispatlıyorlar. Bu sergide emeği geçen tüm çocuklarımıza, onlara yardımcı olan öğretmenlerimize, eğitim kurumlarımıza, yöneticilerimize de çok çok teşekkür ediyoruz. Bu serginin hem öğrencilerimiz, hem Malatya’mız için hayırlı olmasını diliyoruz. Bu sergiyi gezen herkes, çocuklarımızın yeteneklerini takdir edeceklerdir. Malatyalıları da bu sergiyi gezmeye davet ediyorum.” dedi.

Yapılan açıklamalardan sonra özel çocuklar eşliğinde serginin açılış kurdelesi kesildi. Açılış sonrasında özel çocukların özel çalışmaları incelendi.  Sergi 10-11 Mayıs tarihleri arasında beğeniye sunulacak.