POLİTİKA:
Tüfenkçi, 'Yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatıyoruz”            Yeni Malatya- Malatya Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır,  Ak Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi ve İl Başkan Yardımcısı Nevzat Diri, İdris Boztaş ve  beraberlerinde parti yöneticileriyle birlikte köy ziyaretlerinde bulundu.

            AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkci, Kapıkaya Köyü Muhtarı Mustafa Özel’i ziyaretlerindeki konuşmasında,  30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde köylerin ilk defa belediyeler için oy kullanacağını belirterek,  “AK Parti’nin en önemli projelerinden birisi de Büyükşehir Yasasının Malatya’da uygulanmasıdır. Elbette önümüzde bir yerel seçim var ama bu seçim ondan da öte anlamlar ifade ediyor. Özellikle 17 Aralık ve 25 Aralık tarihlerinde Yargı üzerinden AK Parti’yi bitirme ve Türkiye’de siyaseti dizayn etme operasyonu, Allah’ın sizlerin ve Başbakanımızın dik duruşuyla ötelendi ama esas cevabı 30 Mart’ta sandıklarda vereceğinize eminim. Onun için bu seçimleri sadece Ahmet’i, Mehmet’i, Bülent’i belediye başkanı seçme olarak görmeyin. Başbakanımızın gerçekten bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerin; özellikle ülkenin bölgede ve dünyadaki duruşunu destekleme açısından sizlerin adeta her bir vatandaşımızın oylarıyla sandıkları patlatması gerekir. Her bir vatandaşımızın iradesine sahip çıkması gerekir.” ifadelerini kullandı.

            Belediye Başkanı Ahmet Çakır’da ziyaretteki konuşmasında    “Malatya, bundan sonraki süreçte yeni bir idari yapılanmayla seçimlerle birlikte büyükşehir statüsünü kazanmış oldu.  Bizler de şimdiden ziyaretlerimizi yapıyoruz. Aslında iki aydır ilçelerimizin, beldelerimizin tamamını ikişer defa gezdik. Buralardaki eksiklikleri tespit ettik. Hem kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız, meclis üyelerimizle bu ziyaretlerimizi yapıyoruz. Bu ziyaretlerimizi sürdüreceğiz. Hem vatandaşlarımızla sohbet etme fırsatı bulurken hem de sorunları dinliyoruz.”  diyerek şunları belirtti:

            “Bizler de  bu yasa doğrultusunda Malatya’ya daha çok hizmeti nasıl getirebiliriz diye çalışmalar yapıyoruz şimdiden. Dolayısıyla köylerimize kadar bütün bölgelerimizin sorunlarını aciliyetine binaen öncelik sırasına göre çözecek ve yoğun bir hizmet üreteceğiz”

            AK Parti heyeti  ziyaretler kapsamında Çolaklı, Yeniköy ve Yenice köylerinde de bazı evlere konuk oldular

            Tüfenkci, konuşmasında,  “Hizmetlerimizle öne çıkıyoruz; başkaları gibi dedikodularla, iftiralarla, çamur atmalarla milletimizin önüne çıkmıyoruz. Yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatıyoruz. Büyükşehirle beraber hayatımızda neler değişecek, bizler büyükşehirin gücüyle merkezi hükümetimizin gücüyle, ilçelerimizde büyükşehirle uyum içerisinde çalışan belediye başkanlarımızla yerelde neler yapacağız onları anlatıyoruz” dedi.

            Başkan Çakır’da köy ziyaretlerindeki konuşmasında, “Bugüne kadar Özel İdare güzel hizmetler yaptı ama artık Büyükşehir Kanunuyla bu hizmetler daha çok gelecek. İnşallah bizler de imkanlarımız elverdiği müddetçe bugüne kadar Özel İdare’nin getirdiği hizmetlerin çok daha ötesinde daha kalıcı hizmetleri inşallah getireceğiz. Bu seçim, inşallah Malatyamız için hayırlı olur. Seçim önemli. Malatya’da yine güçlü çıkmamız lazım. Bir tek hedefimiz var, şehrimize, insanımıza hizmet edebilmek. Bu da vatandaşımızı dinlemek, istişare etmekle olur. Şehirdeki çalışmalarımızı, hizmet ağını; Büyükşehirle birlikte göreve geldiğimiz gün hemen ilçelerimize, beldelerimize, köylerimize kadar genişleteceğiz” ifadelerini kullandı.

            Çakır konuşmasında ayrıca şu ifadelere yer verdi:

            “Büyükşehirle birlikte köylerimizdeki altyapı sıkıntılarını; içmesuyu, yol sorunlarını artık Büyükşehir Belediyesi çözecek. Bu vesileyle de ziyaretlerimizde buradaki eksikliklerin neler olduğunu başta muhtarım olmak üzere sizlerden dinlemiş oluyoruz. Dolayısıyla bütün il sınırları Büyükşehir’in sorumluluğuna girdiğinden kırsaldaki sorunlar da artık gündemimizde bulunuyor. Büyükşehirle birlikte bu sorunları çok daha hızlı bir şekilde çözeceğiz. Güçlü bir Büyükşehir yapısı ortaya çıkıyor. Hem altyapı anlamında güçlü bir idare oluşturuluyor. MASKİ adı altında bir genel müdürlükle altyapı hizmetleri gelecek. Diğer işlerimizi yatırımcı daire başkanlıklarımız yapacak. Yol hizmetlerini; çevre, meydan düzenleme çalışmalarını ilgili daire başkanlığımız yürütecek. Bu ziyaretlerimizle birlikte sahada tespit ettiğimiz ihtiyaca göre; coğrafi zorluğa göre belediyedeki altyapıları, yapılanmayı buna göre oluşturmanın hazırlıklarını yapıyoruz. Büyükşehire şimdiden hazırlanıyoruz. İnşallah bundan sonra Malatya’nın bütünüyle gelişmesi, kalkınması daha hızlı olacak.”

İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

“Basınımızı Kutluyorum”
 Malatya Gazeteciler Cemiyeti Yönetimini kabul eden Vali Aydın Baruş, CASA Şehitliği haberi nedeniyle Yeni...

Haberi Oku