Pütürge’nin Pazarcık Mahallaesi yakınlarında kurulan GES’in açılış törenine AK Parti MKYK Üyesi Milletvekili Bülent Tüfenkci, AK Parti MKYK Üyesi Öznur Çalık, Milletvekili Ahmet Çakır, Milletvekili Hakan Kahtalı, Pütürge Belediye başkanı Mikail Sülük, AK Parti il başkanı İhsan Koca, İl Başkan Yardımcıları Mahmut Üner Özer, İbrahim Karaman, Rıdvan Budak, Meclis Üyesi Hasan Karakaş, Nedim Çeker, AK Parti Pütürge ilçe başkanı Bülent Karayılan, MHP ilçe başkanı Mustafa Aluç, Malatya Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay ve kalabalık bir topluluk katıldı.

Törende konuşan Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük “Belediye olarak ilçemizin enerji ihtiyacına katkıda bulunmak ve gelir sağlamak amacıyla Güneş Enerji Santralimizi devreye koyduk. 1 Megavat kapasitesinde ve 11 milyon liraya mal olan GES ayda 250 bin liralık gelir sağlayacaktır. Ayrıca kum ve mucur tesisimizde üretilen kilit taşlarıyla mahallelerimizin yollarını döşüyoruz” diye konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Pütürge ilçesinin yeniden inşa edildiğini belirterek “Belediye Başkanımız Mikail Sülük projelerini ısrarla takip ederek hayata geçiriyor. GES projesiyle Belediye önemli bir gelire de kavuşacak. İlçe yeniden kurulurken, yerinde üretim ve istihdam için çalışan Başkanımızın yanındayız” diye konuştu.

Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, daha önceden Pütürge ilçe koordinatörü olduğunu da ifade ederek “Pütürge yapılan yatırımlarla gelişen ve büyüyen ilçemiz oldu. GES geliri de Belediyemizin yeni hizmetler yapmasını sağlayacaktır” derken AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır “Pütürge’nin her zaman yanında olduk. Gelen yatırımlarla Pütürge baştan sona yeniden kuruluyor, Belediye Başkanımız çalışarak takip ederek projelerini hayata geçiriyor” diye konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci’de Pütürge ilçesinin aldığı yatırımlarla Malatya’nın en çok yatırım alan ilçesi olduğunu ifade ederek “2 bin konut yapıldı, resmi binalar yenilendi, alt yapı yenileniyor. Pütürge bu yatırımları hak ediyor” diye belirtti.

Haber:Elif Tilbaç