Pütürge ilçesinde depremde evi yıkılan ve zor günler yaşayan Gazeteci Mehmet Tokgün’ün evine kavuşması için Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük, gazetecinin hak sahibi olmasının ardından ev ihtiyacının karşılanması için girişimlerde bulundu. Pütürge’nin Döngel Bağları  mevkiinde yapılan tek katlı deprem evlerinden birinin sahibi olan Gazeteci Mehmet Tokgün evinde ziyaret edildi. AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük ve Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Vahap Güner, gazeteci Mehmet Tokgün’ü evinde ziyaret ettiler.

Depremde evi yıkılınca ne yapacağını şaşırdığını kaydeden Tokgün “Canımızı kurtardık ama evimiz yıkılmıştı, ne yapacağımız bilemedim. Belediye Başkanına söyledim beni asla yalnız bırakmadı. Bu gün bu eve kavuştum, hayal dahi etmiyordum. Mükemmel bir evim oldu, ahırı da yanında.İhtiyacımıza dört dörtlük cevap veriyor. Çok mutluyum. Allah Devletimize zeval vermesin, Başkanlarıma ve Milletvekilime teşekkür ediyorum. Böyle bir evim olacağını asla hayal etmemiştim, hayalim gerçek oldu” dedi.

Gazeteci Mehmet Tokgün’ün yıllardır Pütürge’nin hizmetinde olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mikail Sülük “Gazetecimizin ev sahibi olması bizleri de mutlu etti. Hayırlı olsun” diye konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Gazeteci Tokgün’ün evine kavuşmasından dolayı memnun olduğunu belirterek “depremde evim yıkıldı ne yapacağım diyordu. Kısa sürede tek katlı ve ahırı oılan site şeklindeki bu eve kavuştu. Depremin yaraları işte bu evlerle sarılıyor, ev sahibi olanların mutluluğunu görmek lazım. Mehmet kardeşimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Ziyaret sırasında Gazeteci Mehmet Tokgün’e çeşitli hediyeler verildi.