Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Samanlı mahallesindeki park alanıyla birlikte Yeşilyurt’taki park sayısını 218’e çıkartarak, park hizmetlerine örnek gösterilecek yatırımlarına bir yenisini daha eklediklerini söyledi.

Başkan Çınar, “ Samanlı mahallesinde yaşayan hemşehrilerimizin talebi, Muhtarımızın girişimleri ve ekiplerimizin yaptığı saha incelemelerinden sonra atıl vaziyette olan buradaki alanımızı, bölgemizin sosyal dokusuna değer katacak güzel bir park alanına dönüştürdük. İç ve dış yapısı, oyun alanları, fıtness aletleri, aydınlatmaları ve oturma gruplarıyla mahallemizin sosyal yaşamına ayrı bir renk katan yeni park alanımızla birlikte burayı daha renkli ve hareketli bir alana dönüştürdük..” diye konuştu.

Başkan Çınar, “. Samanlı mahallemizdeki parkımızla birlikte 218’nci parkımızı da açmış olduk.2014 yılında 2 metrekare olan kişi başına düşen yeşil alan miktarını son dönemlerdeki projelerimizle birlikte 5 metrekareye çıkartmış olduk. Her mahallemiz ve sokağımız bizim ayrı bir değer ve kıymet taşıyor. Çalışmalarımızın gerçeğe dönüşmesi noktasında desteklerini esirgemeyen mahalle muhtarlarımıza, esnaflarımıza ve mahalle sakinlerimize ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi. Bülten