Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu tarafından gerçekleştirilen Malatya ziyaretinde Şire pazarında yer alan ve burada esnaflık yapan bir kişi ile Davutoğlu arasında sözlü tartışma yaşanmıştı. Yaşanan bu olay sonrası şire pazarı esnafı o kişileri ‘trol ‘ diyerek olayla esnafın hiçbir alakası olmadığı ifade edildi.

Rektör Kızılay, ÜAK yönetimine seçildi Rektör Kızılay, ÜAK yönetimine seçildi

Malatya’da siyasi parti liderleri ve temsilcilerinin programlarında ortaya çıkan ve muhalefet partilerini sürekli olarak eleştirmek için karşılarına çıkan ve gerginlik yaşanmasına neden olan şire pazarındaki kayısıcı esnafına diğer esnaflardan tepki geldi. Esnaflar, ‘bütün siyasi partilere eşit olduklarını ve bu durumların Malatya’nın isminin farklı boyutlara taşındığını’ ifade ederek üzüntülerini dile getirdiler.

 Bu anlamda parti ziyaretinde bulunan  Şire Pazarı Esnafı Adına  bir değerlendirme yapan Mehmet Ercan; “Gelecek Partisi Genel Başkanı Sayın Ahmet Davutoğlu’nun şire pazarı esnafını ziyareti esnasında vuku bulan provokatif olayın troller tarafından yapıldığı ve esnaflarla ilgisinin olmadığını kamuoyuna saygıyla sunarız. Malatya Şire Pazarı esnafı olarak bütün siyasi partilere eşit mesafedeyiz. Vuku bulan olayla hiçbir ilgi ve alakamız yoktur. Yaşanan bu talihsiz olaydan dolayı Sayın Davutoğlu’nun ve Malatya’mıza teşrif eden Gelecek Partili yöneticilere üzüntülerimizi bildirmek adına Gelecek Partisi Malatya İl Başkanlığına Ziyarette bulunduk. Gelecek Partisi Malatya İl Başkanlığına İlgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederiz.” Dedi.