Malatyalı SMA Tip 1 İlerlemiş Kas Hastası Alparslan Aktürk Bebek İçin Destek Kermesi

SMA (Spinal Masküler Atrofi) Tip 1 ilerlemiş kas hastası Alpaslan AKTÜRK, Malatyalı ve 19 aylık bir bebek. Boğazından trake ile nefes alıyor, midesinden şırınga ile besleniyor. Sadece gözleri hareket ediyor. Şu anda 10kğ.  24 aylık olmadan ve 13,5 kiloya ulaşmadan tedavisini alamazsa yaşam mücadelesini  kaybedecek. Tedavisi ise yurtdışında mümkün. Zolgensma isimli dünyanın en pahalı ilacı bu hastalığın çaresi. Bu ilacın bedeli ise, 1.8 milyon dolar.

8 tane makinaya bağımlı şekilde yaşam mücadelesi veren Alpaslan AKTÜRK bebeğin, babası adına açılan Valilik İzinli kampanyası ise an itibariyle %10 'da.

Silahlı kavgada 1 kişi ağır yaralandı Silahlı kavgada 1 kişi ağır yaralandı

Malatyalı Alpaslan Bebeğin sağlığına kavuşabilmesi ve tedavisini alabilmesi için Son 4 Ayı kaldı. Yardım kampanyası gerek sosyal medya üzerinden, gerekse de standlardan, kermeslerden ve hayır sahibi merhametli insanlarımız tarafından toplanmaya çalışılıyor.

Yardım kampanyasının hızlanması amacıyla, 10-11-12 Haziran 2022 tarihlerinde, Malatyada eski belediyenin yanındaki meydanda Bebeğin gönüllü ailesi tarafından yiyecek ve hediyelik eşyaların satışa sunulacağı bir Kermes düzenlenecek. Kermesin tüm geliri ile yapılacak bağışlar, Alpaslan bebeğin tedavi masrafları için açılan Valilik İzinli hesaba yatırılacak.

Alparslan Bebeğin babası Volkan AKTÜRK, "Lütfen sesimizi duyun! Bebeğimizin çıkmayan sesi olun. Evladım, her geçen gün gözümüzün önünde eriyor. Rabbim kimseyi evladıyla imtihan etmesin. Lütfen bebeğimize Can olun, ömür olun, nefes olun" sözleriyle maddi ve manevi destek istedi.

 Onay OZAN