Malatya’ya bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak için gelen Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ve beraberindeki heyet, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret ederek bir süre görüştü.

 Elazığ’da tarım arazilerini sel vurdu  Elazığ’da tarım arazilerini sel vurdu

Ziyarette, Malatya’da önümüzdeki ay içerisinde kros ligini yapacaklarını söyleyen TAF Başkanı Fatih Çintimar, “TAF olarak bütün illerde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Malatya Doğu Anadolu bölgemizde özel yeri olan bir ekibimiz. Malatya Büyükşehir Belediyespor Kulübümüz de hem liglerimizde yarışan bir takımımız hem de yürüyüş alanında ciddi sporcular yetiştiren bir kulübümüz. Bu anlamda Sayın Başkanımızın hem kulübümüze, hem sporcularımıza hem de atletizme verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Önümüzdeki ay Türkiye Atletizm Kros Liginin birinci kademesi Malatya’da yapılacak. Nasipse tartan pistimizin tadilatı yapılıp bittikten sonra süper ligi önümüzdeki yıl birinci kademesini Malatya’da yapacağız. Süper Ligimizde 16 takım yarışıyor. Bunun içerisinde Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş gibi bütün spor kulüplerimiz bu kategoride yarışıyor ve olimpiyat oyunlarına giden sporcularımızda süper ligde yarıştığı için sporcularımızın hem Malatya’yı tanıması anlamında hem de daha büyük bir potansiyel olması açısından da yarışlarımızı Malatya’da yapacağız inşallah.” dedi.

TAF Başkanı Fatih Çintimar ve Gençlik Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan’ı ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Malatya’da da atletizm sporunu ve diğer spor dallarının daha ileriye taşınması, daha aktif sporcuların yetişmesi noktasında, Türkiye ve uluslararası şampiyonaların Malatya’da yapılması anlamında Fatih Beyin düşüncesi olduğunu biliyorum. Önümüzdeki günlerde ulusal ve uluslararası müsabakaların yapılmasını beklediğimizi ifade ediyorum. Bizlerde Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Büyükşehir Belediyespor Kulübü yöneticilerimizle birlikte hem atletizme hem de diğer spor dallarındaki branşlara her konuda desteğimiz devam ediyor ve devam edecek” diye konuştu. bülten