Sivas Yolu, Battalgazi Yolu, Çöşnük ve Yeni Malatya Stadyumuyla birlikte Elazığ Yoluna bağlanacak olan Kuzey Kuşak Yolu kapsamında 115 mt uzunluğunda dört açıklıklı, 28 mt yükseklikte ve 30 mt genişliğindeki Hanımınçiftliği-Taştepe Viyadüğü tamamlandı. Viyadük çalışmalarının bittiği alanda dolgu ve peyzaj çalışmaları ise Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından devam ediyor.

Bölge için önemli bir çalışmanın tamamlandığı için memnun olduklarını ifade eden mahalle sakinlerinden Rıfat Dayan, Taştepe Mahallesinde oturduğunu belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a Kuzey Kuşak Yolunu açtığı için teşekkür etti.

Hanımınçiftliği-Taştepe Viyadüğünün tamamlandığını ve dolgu çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Yol ve Alt Yapı Koordinasyon Daire Başkanı Hakan Demir, “Malatya’mızın geleceğine damga vuracak, ulaşım ağları içerisinde en önemlisini oluşturan Kuzey Kuşak Yolu’nun Hanımınçiftliği’nin Battalgazi yoluna bağlantı noktasındayız. Bölgede yapılan köprümüzün dolgu çalışmaları belediyemiz tarafından devam ediyor. Yaklaşık 3 bin kamyon kadar dolgu malzemesi çekeceğiz. Kuzey Kuşak Yolunu bu yıl içerisinde Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın daha önce ifade ettiği gibi yapacağımız ihaleden sonra sonuçlandırarak halkımızın hizmetine sunacağız. Dolayısıyla Kuzey Kuşak Yolu’nun tamamlanmasıyla birlikte Malatya’mızın en önemli arterini bitirmiş olacağız. Halkımıza şimdiden hayırlı olsun diyorum” açıklamalarında bulundu. Bülten