Konya Gazeteciler Cemiyeti'nin evsahipliğinde yapılacak olan TGK Başkanlar Kurulu toplantısında, 9 gazeteciler federasyonunun ve 86 gazeteciler cemiyetinin başkanları ve temsilcileri, basınının sorunları ve çözüm önerileri konusunda çalışma yapacak.

“Basın Meslek Yasası” ve “İnternet Yasası”na ilişkin hazırlık çalışmalarının da yapılacağı etkinliğin 2. gününde de “Medya ve iklim” konulu panel düzenlenecek.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu, Etik Kurulu, Onur Kurulu ve Yüksek İstişare Kurulu toplantılarının da yapılacağı zirve kapsamında; Konya Bilim merkezi, Çatalhöyük, Panorama Müzesi, Mevlana Müzesi, Kelebekler Vadisi, Sille tarihi kültürel bölgesi gibi Konya’nın doğal, tarihi ve turistik yerlerinde incelemelerde bulunarak haberler yapılacak ve Konya’nın tanıtımına katkıda bulunulacak.

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Vahap Güner, pandemi sürecinde zor günler yaşayan Anadolu Basınının sorunlarının önemli bir bölümünün TGK Yönetimi ve Cemiyet Başkanlarının yakından takibiyle çözüm bulunduğunu belirterek "Resmi İlan fiyatlarına yapılan zamla anadolu basını bir nefes almaya başladı. Basın Meslek Yasası ve İnternet Yasasının çıkması konusunda da TGK Yönetimi çalışmalarını sürdürüyor, bu çalışmalardan da sonuç alacağımıza inanıyoruz. Anadolu basını Konya'da bir araya gelerek sorunlarını tartışacaktır" dedi.