Yeşilyurt ilçesi TOKİ İlkokulu tarafından ‘Gökkuşağı Mucitleri Bilim ve teknoloji sergisi’ projesi kapsamında sergi açıldı. Minikler sergide sıfır atık başta olmak üzere teknoloji ve bilim projeleriyle birbirleriyle yarıştılar.

Bilim ve teknolojinin durmadan ilerlediği ve yeni neni ihtiyaçlara gereksinin duyulan bir dünyada çocuklar bilim ve teknoloji alanında yeniliklere çığır açmak için şimdiden birbirleri ile yarış içerisindeler.

Bakan Çavuşoğlu, Kent Müzesi ve Arslantepe Höyüğü’nü Gezdi Bakan Çavuşoğlu, Kent Müzesi ve Arslantepe Höyüğü’nü Gezdi

Bu kapsamda TOKİ İlkokulu 4/e sınıfı öğrencileri de hünerlerini sergilediler. Etkinlikle alakalı ppkul tarafından verilen bilgilendirmede; “TOKi ilkokulu 4/ E sınıfı olarak "Gökkuşağı Mucitleri Bilim ve teknoloji sergisi adı altında bir sergiyi açma amacımız, çocukların günlük yaşamla ilgili karşılaştığımız sorunlara karşı daha duyarlı ve daha ilgili olsunlar. Bu arada çocukların düşünmeyi öğrenmeleri amacıyla böyle bir çalışma yaptık. Çalışmaların içeriği daha çok atıl malzemelerin de günlük hayatımızda işe yaratabileceği ve enerji tasarrufu bilinçlerini pekiştirmek. Çocuklara hayatımızı kolaylaştıracak sıfır atık ve enerji tasarrufu sağlayacak projeler üretmelerini istedim. Onlarda resimdeki projeleri ürettiler.” İfadelerine yer verilirken, Milli Antrenör Battal Özçınar’ın kızı Hilal Esmahan Özçınar babası gibi sporu değil bilim seçti.