Malatya il emniyet müdürlüğü ‘trafikte sıfır can kaybı’ sloganıyla çıktıkları denetimde ilk 6 aylık yapılan çalışmaları değerlendirdi.

İl emniyet müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmede; “İçişleri Bakanlığı himayelerinde “Trafikte Her Yıl Daha İyiye” ideali ile yürütülen eylem planları, kampanyalar, etkin, sürekli ve yoğun trafik denetimleri, ulusal/yerel ve sosyal medya kullanılarak yapılan bilgilendirme/bilinçlendirme ve algı yönetimi faaliyetleri çerçevesinde hedefimiz "Trafikte 0 Can Kaybı” Bu doğrultuda 2022 yılının ilk altı ayında Malatya İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik birimlerince kara yollarında trafik güvenliğini sağlamak amacıyla 65 bin747 sürücü ve yayaya hizmet içi bilgilendirme yapıldı. 516 bin 801 araç ve sürücü kontrol edilerek kural ihlali ve sorumluluklarını yerine getirmediği tespit edilen 96 bin 62 sürücü ve araca cezai işlem uygulandı. Bu cezalardan 9 bin 716’sı kırmızı ışık ihlali, 6 bin791’i seyir halinde cep telefonu kullanmak, 7 bin 502’si emniyet kemeri takmamak, 39 bin 785’i ise hız ihlali olup Fahri Trafik Müfettişleri tarafından ise 9 bin 111 araca cezai işlem uygulandı. Ayrıca altı aylık süre içerisinde yapılan kontrol ve denetimler sonucunda 3 bin 272 araç trafikten men edildi.” denildi.

5 milyon erkeğe ‘Kadına El Kal-Ka-Maz’ denilecek 5 milyon erkeğe ‘Kadına El Kal-Ka-Maz’ denilecek

Ayrıca Malatya emniyet müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: “Trafik akış düzeni ve güvenliği bağlamında kontrol, denetim ve uyarılarımız aralıksız devam edecektir. Lütfen can ve mal güvenliği için trafik kurallarına uyalım.” İfadelerine yer verildi.