Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Kadınların sosyal hayatın içinde etkinlik alanlarının genişletilmesi, istihdamda, sağlıkta ve eğitimde hak ettiği yerde olması hem bugünümüz hem yarınımız için büyük önem taşımaktadır.” Dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Kadınlarımız, yaşamımızın her anında yanımızda olan, bizleri dünyaya getiren, büyüten, yetiştiren, eğiten, sevgisi ile kuşatan ve şefkatli yürekleriyle bir an olsun bile bizleri yalnız bırakmayan en değerli varlıklarımızdır. Kadın denildiğinde şefkat, merhamet, sevgi, üretim, eğitim ve daha nice güzel kelimeler akıllara gelmektedir. Ailenin ve toplumun mimarları olarak gördüğümüz kadınlarımızın toplum içerisinde güçlerini ortaya koymaları sadece kendine değil, hem ailesine hem de yaşadığı topluma değer sağlayacak ve o milleti daha iyi bir yaşam düzeyine ulaştıracaktır. Kadına yapılan yatırımın, geleceğe yapılan yatırım olduğunu düşünüyoruz. Hayatımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, sevgi, fedakârlık ve hoşgörünün sembolü olan kadınlarımız, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarıdır. Bir toplumda kadına gösterilen saygı, verilen değer, hak ve sorumluluklar, o toplumun çağdaşlık ve gelişmişlik düzeyini belirlediğine inanıyorum. 2021 yılında Belediye Meclisimizde aldığımız karar doğrultusunda Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüzü kurduktan sonra 2022 yılını kadın ve aile yılı olarak ilan ettik. Yıl boyunca kadınlarımıza yönelik kültürel ve sosyal etkinliklerimize daha fazla ağırlık vereceğiz. Bu yıl ki ilk programımızı yaklaşık 2,5 yıldır Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan Diyarbakır Annelerine yönelik gerçekleştirdik, annelerimizi ziyaret ederek bu onurlu mücadelelerinde yanlarında olduğumuzu deklare ettik. Bu yıl ki faaliyetlerimizi anlamlı ve özel bir programla başlattık. Geride bıraktığımız hafta sonu da şehit aileleri, gazi ve gazi yakınlarıyla birlikte Trabzon’un Maçka İlçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Eren Bülbül ve Kıdemli Astsubay Ferhat Gedik’in anısına çekilen ‘Kesişme; İyiki Varsın Eren’ sinema filmini izledik. İnşallah bu yıl kadınlarımıza her zaman olduğu gibi yine pozitif bir ayrımcılık yaparak yıl boyunca sizlerin katılımı ve destekleriyle güzel programların altına hep birlikte imza atacağız.” şeklinde konuştu.

“Türkiye’de Kadın Hakları” seminerine konuşması olarak davet edilen Avukat Aslı Gizem Gündüz, kadınların sahip oldukları hak ve hukukların yanı sıra toplumsal hayatta kadının yeri ve konumu üzerine hazırladığı sunumu davetlilerle paylaştı. bülten