Uluslararası Diriliş Hareketi şehit ve gazi aileleri tarafından Soykan meydanında 5 bin adet maske dağıtımı gerçekleştirdi.

Merkezi Malatya'da olan ve bazı illerde de temsilcilikleri bulunan Uluslar arası diriliş hareketi, şehit aileleri tarafından bağışlanan 5 bin adet maskeyi Soykan meydanında kurulan stantta dağıtımını gerçekleştirdiler.

Maske dağıtım sırasında bir değerlendirme yapan Uluslararası Diriliş Hareketi Genel Başkanı Mehmet Zafer;" Pandemide vatandaşlara maske kullanımı alışkanlığını kazandırmak için bir organizasyon düzenledik. Maskelerimiz şehit ve gazi ailelerimizin vatandaşlarımıza hediyesidir. Bizler terör ile mücadelede silahlı çatışmanın tek başına yeterli olmadığı kanaatindeyiz. Bunun yanı sıra psikolojik mücadelenin de başarıyla yürütülmesi gerekiyor. Bu bağlamda Uluslararası Diriliş Hareketi sadece Malatya’da değil şubelerimizin bulunmuş olduğu 17 ilde eş zamanlı olarak maske dağıtımı yapıyorlar. Şehitlerimizi sadece şehit oldukları gün değil günün her zamanında her anında hatırlamak benimsemek ve onların yanında olmamız gerekiyor. Bizler şehit ve gazi alileri olarak, sadece cephede savaşarak değil cephenin geri kalan kısmında da vatandaşlarımızın her alanda desteklemeye devam ediyoruz. Bugün 5 bin maske dağıtacağız. Şubelerimizin bulunduğu illerde de 5’er bin maske dağıtılacak. Sadece bugün değil zaman zaman esnaf ziyaretlerimizi gerçekleştirirken, kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret ederek, şehit ailelerimizin hazırlamış oldukları maskeleri takdim edeceğiz." diye konuştu.

Zelyurt, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi Zelyurt, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi

Aslen Malatyalı olan ve derneğin Kocaeli il başkanlık görevini yürüten Mert Öztürk ise; "Kocaeli'nde arkadaşlarımızda eş zamanlı olarak maske dağıtımlarımızı gerçekleştirdiler. Bende bu değerli günde genel başkanımızın ve Malatyalı hemşerilerimin yanında olmak istedim bu nedenle bu programda onlara destek oldum. Derneğimiz çok ciddi çalışmalar içerisinde ve bu çalışmalar artarak devam edecek ve ülke genelinde tüm illerde yapılanmamızı tamamlayacağız ve inşallah daha fazla vatandaşımıza dokunacağız" dedi.