9. Anadolu kitap fuarının açılış törenine katılan Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatyalılara veda konuşmasında boğazı düğümlendi ve gözyaşlarına hakim olamadı.

“GÖZ YAŞLARIMDAN ANLAYIN”

Malatya’yı ve Malatya insanını çok sevdiğini söyleyen vali Baruş, ‘kendisinin duygusal birisi olduğunu ifade etti. Vali Baruş veda konuşmasında şunları söyledi; “bir veda mesajı niteliğinde şu sözleri söylemek istiyorum. Öncelikle beni onure eden ve layık olmadığım övgüleri dizen Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Ben çok duygusal bir insanım. Malatya’yı ne kadar çok sevdiğimi bu gözyaşlarımdan lütfen anlayınız. Her kamu görevi bir nöbettir. Biz de bu nöbet esnasında elimizden geleni yapmaya gayret gösterdik.”

“MALATYA DAİMA YANIMIZDA OLDU”

Zorlu süreçlerde Malatyalıların her zaman yanlarında olduğunu ifade eden Baruş;“Tabi ki bu kadim şehirde bu güzel insanlara hizmet etme fırsatını bana veren Sayın Cumhurbaşkanımıza çok çok teşekkür ediyorum. Yine ülkemizin güzel bir köşesinde yeni bir göreve beni layık gören sayın cumhurbaşkanımıza bir kez daha minnetlerimi ifade etmek istiyorum.  Malatya’da zorlu günler geçirdik. Deprem oldu, Pandemi oldu ama Malatya insanı daima yanımızda oldu, birlik olduk. Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız, İlçe Belediye Başkanlarımız tüm Kamu idaresinde çalışan arkadaşlarımız hep birlikte Malatya’nın, Malatya insanının bu zorlu günleri atlatması için çalıştık. İnşallah Malatya insanını hafızasında, gönlünde güzel bir yer bırakmışızdır. Allah Malatya’nın ve Malatyalıları yardımcısı olsun.” dedi.