Malatya’da 2022 YKS’de AYT sayısal Türkiye 1’cisi ve Y-SAY puan türünde Malatya 1‘cisi olan Arif Evren, gittiği kurs merkezi tarafından ödüllendirildi.

Malatya’da 2022 YKS’de AYT sayısal Türkiye 1’cisi ve Y-SAY puan türünde Malatya 1‘cisi Akif Evren, kurs gördüğü eğitim kurumu tarafından başarılarından dolayı plaketle ödüllendirilirken, bilgisayar mühendisi olmak isteyen Evren’e kurum tarafından bilgisayar hediye edildi.

Bir otelde düzenlenen ödül programında konuşan Matris Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Karaca; “Matris eğitim kurumları olarak 2016 yılında çıktığımız eğitim yolculuğumuzda şu anda; Çarşı Matris, Fahri Kayahan Matris ve LGS Matris olmak üzere üç şubemizde Malatya'mızda eğitime değer katmaya devam ediyoruz. "sen özelsin” sloganıyla çıktığımız bu yolda öğrenci odaklı, butik eğitim anlayışımız ve her yıl artan başarı grafiğimizle çocuklarımızın geleceğini birlikte şekillendiriyoruz. Bugün karşınıza yılların birikimi olan başarımızı taçlandıran bir sevinç ve gururla çıkıyoruz.

2022 YKS’de AYT sayısal Türkiye 1’cisi ve Y-SAY puan türünde Malatya 1‘cisi kurumumuz öğrencisi Arif Evren’i kutluyorum. Bu başarıda emeği geçen Evren ailesine, Erman Ilıcak Fen lisesi idareci ve öğretmenlerine, Matris eğitim kurumlarında birlikte çalıştığımız yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Malatya ESKKK Başkanı Ali Evren’in torunu olan Malatya’da 2022 YKS’de AYT sayısal Türkiye 1’cisi ve Y-SAY puan türünde Malatya 1‘cisi olan Arif Evren’de başarının sırını açıkladı. Evren; özellikle 9’uncu sınıfta aralıksız olarak çalıştığını bu aralıksız çalışmayı 12’inci sınıfa kadar sürdürdüğünü okul ve kurs merkezinde gördüğü konuları evde tekrarladığını ifade ederek başarıya bu şekilde ulaştığını vurguladı. Evren ailesi ve kurs öğretmenleri de Arif Evren’i başarısından dolayı tebrik etti ve bundan sonraki eğitim hayatında da aynı başarıları göstermesini temenni etti.