Yazıhan ilçesine bağlı Epreme Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar içme suyunun olmadığını dile getirdi. Bölgede yaşanan vatandaşlar içme suyu sıkıntısı yaşayan vatandaşlar yetkililere, ‘suyumuz yok susuzuz’ diyerek çağrıda bulundu.

Yazıhan ilçesine bağlı Epreme mahalle sakinleri susuzlukla mücadele ediyor. Mahalle sakinleri Günde 1 saatten az musluklara gelen suyu doldurabilmek ve su ihtiyaçlarını giderebilmek için adeta yarış içerisine giriyor. 

“SONDAJ VE DEPO” TALEBİ

Mahallede yaşanan su sıkıntısını gündeme taşıyan Murat Ayhan, suların yetersiz olduğunu bu anlamda sondaj çalışmaları yapılmasını ve depo çalışması yapılmasını talep ederek; “MASKİ'den beklentilerimiz içme suyunda sıkıntı yaşatmasın. Bizim şuan çektiğimiz çağ dışı, çektiğimiz çileye bakın. Günde 1 saatten az bir süre musluklardan su akıyor ve alabilidiğimiz su miktarı yetersiz. İçme suyunun yanı sıra ihtiyaçlarımızı karşılayamıyoruz. MASKİ'den mahallemize sontaj vurdurmasını, depo yapılmasını istiyoruz.” dedi.

Büyükşehir Belediye başkanı Selahattin Gürkan’a seslenen Ayhan; "Yazıhan Köyü Epreme Mahallesi'nde içme suyu sıkıntı yaşıyoruz. Bize verilen vaadeler MASKİ tarafından yerine getirilmedi. Sontaj vaadi verildi yapılmadı, yedek su deposu vaadi verildi yapılmadı. Şuan ki sıkıntı Afganistan'da bile yoktur. Sayın Başkanım buna bir çare bulmanızı istiyoruz. Önce köy halkı ve vatandaşı olarak sizde büyük bir nimette bulunmuş olursunuz. Bizim çaresizliğimiz vallahi de billahi de Afganistan'da bile yoktur" dedi. Lütfen bu şikayetinizi ciddiye alın. Gerçekten Epreme sakinleri olarak su sıkıntımız çok büyük” diye konuştu.