Kahramanmaraş ve ilçeleri dayanışma derneği tarafından çiğköfte etkinliği düzenlendi.

Battalgazi ilçesi Kız meslek lisesi arkasında (Şerbetçi köşesi) diye tabir edilen cadde üzerinde bulunan dernek binasında gerçekleştirilen etkinliğe Sanayi ve teknoloji il müdürü Akif Gülaçtı

Afşin Belediye Başkan yardımcısı Abbas Binboğa, Afşin TSO Başkanı Bekir Sıtkı Can, Elbistan TSO Başkanı Mustafa Paksoy, Vergi Dairesi Eski Başkanı Yunus Poyraz, Yüksekova TSO Başkanı Abdurrahman Pınar, Malatya TSO başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, dernek yönetimi ve üyeler katılm sağladı.

“AMACIMIZ KÜLTÜRÜMÜZÜ YAŞATMAK”

Kahramanmaraş ve ilçeleri dayanışma derneği başkanı Mehmet Yıldız; “Bizim burada amacımız sadece çiğköfte etkinliği yapmak değil. Burada konferans faaliyetlerimiz, ziyaretlerimiz gerçekleşmekte. Bugünde bir sohbet etmek ve bir arada olmak için bir araya geldik. Bugün aramızda Kahramanmaraş ticaret sanayi oda başkanımız, Afşin Ticaret ve sanayi odası başkanımı ve Malatya ticaret sanayi oda başkanımız aramızda olacaklar. İstişarelerde bulunacağız. Malatya’da Kahramanmaraşlı olarak yaklaşık 15 bin vatandaşımız var. Burada derneğimize kayıtlı üye sayımız 400-500 arası ama bu üye sayımızı sürekli olarak arttırıyoruz. Burada amacımız Maraşlı vatandaşlarımız bir araya getirebilmek, Maraş’ın kültürünü, gelenek ve göreneklerini yaşatabilmek, sürdürebilmek adına çalışmalarımız devam ettiriyoruz.” İfadelerinde bulundu.

Malatya Ticaret ve Sanayi Oda başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ise; “Kahramanmaraş ve ilçeleri Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Yıldız'a ve değerli yönetimine davetleri için teşekkür ediyorum. 2014 yılında kurulan dernek, Malatya'mızda ikamet eden Kahramanmaraşlı hemşerilerimizin birbirleri ile tanışması ve dayanışması açısından önemli bir görev üstlenmiş durumda. Malatya'mızda şuanda 15 bin civarında Kahramanmaraşlı hemşerimizin yaşadığını biliyoruz. Yaklaşık 400 üyesi bulanan derneğin, üye sayısının önümüzdeki süreçte daha da artmasını temenni ediyorum. "Maraş Bize Mezar Olmadan Düşman Gülzar Olmaz” diyen Maraşlıların 1920'de Fransız İşgaline karşı verdiği kurtuluş mücadelesini çok iyi biliyoruz. Bu yıl Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. Yılı. Ülkemizin "Kahraman” ünvanlı tek şehri olan Maraşlılarla, Malatya'mızda birlikte yaşıyor olmaktan memnun olduğumu belirtiyorum” dedi.

 Yapılan değerlendirmelerin ardından Kahramanmaraş ile Malatya ekonomisi istişare edildi. Çiğköfte ikramı sonrası etkinlik müzik ziyafeti ile devam etti.

 Onay OZAN