Malatya Sağlık- Sen muhtemelen Eylül veya Ekim aylarında yapılaması planlanan Malatya genel kurulu için hazırlanıyor. Bu kapsamda delege seçimleri devam ediyor.

Sağlık Sen Malatya şubesi olağan genel kurul için delege seçimleri yapıyor. Sonbaharda yapılması planlanan olağan genel kurulda Sağlık- Sen Malatya Şubesi başkanı ve yönetimi belirlenecek.

“CİDDİ BİR TALEP VAR”

Bu kapsamda yapılan değerlendirmeler ve hazırlar için bir değerlendirmede bulunan Sağlık- Sen Malatya Şube başkanı Mehmet Bingöl; “Malatya Sağlık- Sen olarak bizlerin demokratik hakkı olan sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının bu süreç içerisinde yapılması gereken ilk değerlendirmeler, ilana çıkıp tüm çalışanların delege adayı olabilmesi için mesaj sistemi oluşturduk, kendi web sayfamızda yayınladık. Bununla birlikte tüm kurumlar içerisinde ilanlarımız astık. Hangi ilçede kaç delege olduğunun tespitlerini yaptık. Mayıs ayının 25’i ile 27’si arasında delege müracaatlarını aldık. Bu süreçten sonrada müracaat eden 345 delege adaylarının müracaatları tamamen kabul edildi. Ciddi yoğun bir yoğunluk ve talep vardı. Demokratik haklarına, sendikalarına, özgür iradelerine sahip çıkmak adına bir yoğunluk oldu. Buda bizi ziyadesiyle memnun etti. Bu süreç içerisinde de Mayıs 30-31 tarihleriyle birlikte 13 ilçemizle merkezdeki, sağlık müdürlüğü, eğitim araştırma hastanesi, Turgut Özal tıp merkezi, aile sosyal politikalar il müdürlüğü, adli tıp kurumunda buraların tamamında sandığı çalışanlarımızın ayağına götürdük. Demokratik haklarını, isteklerini alabilmeleri için tüm çalışanları kendi özgür iradesine sahip çıkması adına bu sürecin içerisine dahil etmeye çalıştık. Toplamda Malatya genelinde 4 bin tane üyemiz var. Ciddi bir heyecan var.” dedi.

 “SAĞLIK ÇALIŞANLARI YIPRANDI”

Sözlerini pandemi sürecine getiren Bingöl; “Toplada 150 delege olacak. Bu 150 delegenin de daha sonradan 12 tane doğal delegeyle birlikte kendi başkanını seçecek. Yani Sağlık- Sen’in il başkanı bu şekilde seçilmiş olacak. Delege seçimi bittikten sonra, genel merkeze yazışmalarımız yazacağız. Tarih belirlendikten sonra tarihi seçim kuruluna belirteceğiz. Normalde Eylül ayının son haftası yapılıyor ama şartlara bakacağız.  Bizlerde tabi ki çalışanlarımızın yıllardır yanında olduk. Gerçekten bu pandemi sürecinde sağlık çalışanları sahada yıprandı. Tüm kamu kurum ve kuruluşlar esnek mesai olarak çalışırken, biz sahada 7/24 hizmet sunduk. Yeri geldi Kubbe dağında çalışanlarımız vatandaşın imdadına koştu, yeri geldi Arapgir’de görevlendirildi. Ülkemizde kovid ile mücadelede en büyük mücadeleyi sahada sağlık çalışanlarımız verdi.  Özlük haklarımız ile ilgili şimdiye kadar nasıl bir mücadele verdiysek, bundan sonrada mücadelelerimiz vereceğiz. Bizim için sağlık çalışanlarımız çok önemlidir. Eğer bir eksiksek biz bunu kendimiz eksik olarak görürüz. Tüm sağlık çalışanlarımızın üyemiz olmasının kıymetli olduğunu düşünüyoruz.” İfadelerinde bulundu.