Malatya gazeteciler cemiyeti (MGC) yönetiminden Malatya Esnaf Sanatkarlar kredi kefalet kooperatifi (ESKKK) başkanı Ali Evren’e ziyaret gerçekleşti.

MGC Yönetimi adına ziyaret değerlendirmesi yapan MGC Başkanı Vahap Güner: “MGC yönetim kurulu olarak ESKKK başkanı değerli başkanımız Ali Evren’i ziyaret ediyoruz. Esnafların sıkıntı yaşadığı şu dönemde, esnafların kredi alması konusunda, yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi aldık. Kendisine teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

“ESNAFA DESTEK OLUYORUZ”

Oda olarak Kredi anlamında esnafa daima destek olduklarını söyleyen Ali Evren; “Bizlerde değerli kardeşim Vahap Güner ile cemiyet yönetiminin bu anlamlı ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum. Tabi ki biz 2-3 ayda bir araya geliyoruz. Ama bugün gelmeleri daha güzel olmuş. Kredi gündemini soracak olursanız? Bayramdan 1 hafta önceki gelişmeler çok güzeldi. Bayram alış verişi nedeniyle biraz canlık oldu. Fakat Bayramdan sonra bir durgunluk safhasına girildi. İnşallah bunları atlatacağımıza inanıyoruz. Hazine destekli olsun kredilerimizi esnaf ve sanatkarlarımıza vermekteyiz. 150 bine kadar bir kredi veriyoruz.  Bu kredilerin yarısını devlet yarısını esnaf ödüyor. Esnaflarımıza her konuda yardım ediyoruz ve bundan sonrada yardım etmeye devam edeceğiz.” dedi.

TİCARİ ARAÇ İÇİN KREDİ

Kredi kullanımında yeni bir uygulama başladığını dile getiren Evren;“İş yerinde ticari olarak kullanılan araçlar içinde bundan sonra kredi vereceğiz. Tır, otobüs alacaklara yönelik 1 milyonluk kredi vereceğiz. Geçtiğimiz günlerde sıfır otobüs almak için başvuran birisi oldu onunla alakalı 1 milyonu hazırladık. Onu vereceğiz ve 10 yıl boyunca taksitlerle ödeyecek. İş yerinde ticari anlamda kullanmak için kredi verilecek. Vatandaşlarımız detaylı bilgi için odamıza gelip  bilgilendirmeleri alabilirler.” dedi.