Zafer Partisi Malatya 1. Olağan İl Kongresi Malatya İl Binasında yapıldı. Mevcut kurucu başkan Turgut Şahin güven tazeleyerek yeniden seçildi. 

Kurucu İl Başkanı olarak geçtiğimiz aylarda atanan Turgut Şahin kısa sürede teşkilat çalışmalarını bitirerek Zafer Partisi Malatya 1. Olağan İl Kongresinde tek liste ile gidilen seçimde oyların tamamını alarak yeniden seçildi. 

Başkan Gürkan: Sağlam Altyapı İnşa Ediyoruz Başkan Gürkan: Sağlam Altyapı İnşa Ediyoruz

İl Binasında gerçekleşen kongrede Divan Başkanlığına Elazığ Zafer Partisi İl Başkanı Muhammed Onur Omrak, Divan üyeliklerine İl Teşkilat Başkanı Şahin Uslu ve İl Başkan yardımcısı Yunus Emre Sağman oy birliği ile seçildiler. 

      Saygı duruşu istiklal marşından sonra gündem maddeleri divan tarafından okutularak oylara sunularak kabul edildi. Selamlama konuşması gerçekleştiren Zafer Partisi Malatya İl Başkanı Turgut Şahin” Değerli Zafer Partili Mücadele Arkadaşlarım,  

Ülkemiz Cumhuriyet tarihinin en ağır en sıkıntılı günlerinden geçiyor. Gerek ekonomik kriz gerek ülkemize yapılan sessiz istilalar bazı zümreler tarafından görülmezden geliniyor. Bazıları devletimizin devletçilik politikasına ağır hasarlar açmış durumda. 2023 seçimlerde gideceklerin farkında oldukları için kurumsal, toplumsal, ekonomik ve demografik bir enkaz bırakma derdindeler. Bu enkazın hasarını ancak biz kaldırabiliriz.  

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinde dediği gibi “ memleketin dâhilinde iktidara sahip olanlar, gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler.” Gaflet ve hıyanetin farkında olduğu için Zafer Partisinin kuruluşunda en ön saflarda yer aldık. Şimdi sizlerle beraber Atatürk’ün bize miras bıraktığı bu kutlu ülkenin hak ettiği şekilde yönetilebilmesi için mücadele edeceğiz. 

Mücadelemiz Anadolu’nun en ücra köşesinde dahi var olacaktır. Bizler gerekirse bayrak olacağız birlikte Zafer’e koşacağız.  Kongremizin ilimize ve vatanımıza kutlu olmasını diliyor, her birinizi özveriniz ve cesaretinizden dolayı kutluyorum. DEVLET EDEB MÜDDET, İLELEBET CUMHURİYET.” 

Konuşmaların ardından Zafer Partisi Malatya 1. Olağan İl Kongresi seçimlerine geçildi. Tek liste İle gidilen seçimlerde mevcut kurucu başkan Turgut Şahin yeniden oyların tamamını alarak güven tazeledi. 

Zafer Partisi Malatya İl yönetimi şu isimlerden oluştu. 

Yönetim Kurulu Asil 

  1. Turgut Şahin ( Başkan ), 2- Batuhan Anıl, 3- Fatih Türkoğlu, 4- Sadık Özkan, 5- Nedim Özcan, 6- Ebru Öztürk, 7- Asuman Bursa, 8- Ünal Solmazgül, 9- Utku Uğur Karaca, 10- Burhan Tek, 11- Ünsal Karakaş,12- Fatih Tatar, 13- Furkan Erhan, 14- Yusuf Akgün, 15- Aliye Şahin 

İL Disiplin Kurulu Asil 

1-Ertuğrul Irmak, 2- Şaban Yücel, 3- Göktuğ Yaşar, 4- Filiz Çınar, 5- Selim Çınar, 6- Can Deniz Karakaş, 7- Muhammet Özkan 

Haber: Kayhan İNCEOĞLU