Bir türlü kilo veremiyor musunuz ya da geçmeyen sivilceleriniz mi var ? Gün boyu kendinizi yorgun mu hissediyorsunuz? Barsak problemi mi yaşıyorsunuz? Siz de böyle şikayetlere sahipseniz bedeniniz sinyal veriyor demektir. Karaciğeriniz toksin yüklü olabilir!

Sağlığınızın daha fazla tehdit altına girmemesi için beden temizliği yapmanın tam zamanı. İşte tam da bu sıkıntılarınız için size etkili ve çok kolay bir tarif önerisi:

  • Yarım limon suyu

  • 12-13 dal maydanoz

  • 1 bardak su

Tüm karışımı 5 dk kadar blenderdan geçirin ve süzün.

Hazırladığınız karışımı bekletmeden her gün 1 su bardağı kadar, özellikle aç karnına tüketin. Size tavsiyem bu antioksidan karışımı günlük taze olarak hazırlamanız. 3 gün kullandıktan sonra bir süre ara verin.

İlerleyen zamanlarda, ihtiyaç duyduğunuzda yine 3 gün kadar yapabilirsiniz. Ancak maydanoz suyu diüretik etkiye sahip olduğundan, fazla sıvı kaybı yaşamamak için, bu karışımı tükettiğiniz zamanlar günlük su tüketim miktarınızı mutlaka artırmalısınız. 

NOHUT CİPSİ

Önceden haşlanmış nohutları biraz zeytinyağı, kırmızı biber, tercihe göre bir miktar tuz ve karabiber ilave edip fırınlayın. 200 derece önceden ısıtılmış firında 25 dk pişirmeniz ideal olacaktır. Tadı gayet güzel, tavsiye ederim, isterseniz baharatı daha fazla kullanabilirsiniz.

4 yemek kaşığı dolusu nohut cipsi sadece 110 kalori. Bu sağlıklı atıştırmalığı, 1 küçük kase kadar rahatlıkla tüketebilirsiniz.


STRESLİ İKEN KİLOYA DİKKAT

 

Stres halindeyken kişiler genellikle kendilerini yatıştırmak ya da çözüm aramak için yemeye odaklanırlar. Bu durum oysa ki geçici bir etkiye sahiptir. Gergin zamanınızda farkında olmadan gereğinden fazla yediğiniz abur cuburlar, size kilo olarak geri dönüyor ne yazık ki..

Bu nedenle stresi ve yaşamın bazı olumsuzluklarını kabullenin, çünkü stressiz bir yaşam pek mümkün değil. Böyle anlarınızda yemeye şartlanmak yerine bulunduğunuz ortamı değiştirin, mümkünse dışarı çıkıp yürüyüş yapın ve kendinize bir çay ısmarlayın. Stresle baş etmeyi öğrenebilirsiniz.

Sağlıkla kalın