Anneler,Babalar daha fazla geç kalmadan lütfen çocuklarınız için biraz fedakarlık yapın onlara zaman ayırın merak etmeyin rahatınız bozulmaz .Kendinizle bir kıyaslama yapın, yenilikleri olumlu anlamda yerinde kullanırsak faydasını görürüz ,ama o devir öyleydi bu devir böyle demeden. UNUTMAYIN BU DEVRİN SORUMLUSU DAĞ TAŞ DEĞİL YİNE İNSANOĞLU YANİ BİZLERİZ SİZLERSİNİZ,sizlerin okuduğunuz zaman diliminde dahamı az başarılıydınız, adını şimdiki zamane hastalığı dedikleri ergensiniz ,depresyondasınız diye mi başarısız oldunuz.
İnternetiniz yok diyemi ,yediğiniz önünüzde yemediğiniz arkanızda diye mi ,yok efendim üç yaş,beş yaş sendromu yaşadınız diye mi !
Konforlu ayrı odanız yok diye mi,Moda’sı geçti dediğiniz telefonunuz yok diye mi başarısız oldunuz.
Dolaplar dolusu giyecek,her giyeceğe ayrı ayakkabılar aksesuarlar vs varken yine de Giyecek bir şeyim yoktur diye sızlandığınız için mi,Bir parkta,bir ağacın altında,bahçede,bir su kenarında,çay bahçesinde ,kütüphanede,spor ,tiyatro,müzik salonunda güzel vakit geçirip üretkenliğinizi yeteneklerinizi sergileyip münazaralar ,müzakereler,yarışlar vs yaparken bir kısmınız ayrıca çıraklık yaparak harçlığınızı çıkartırken alınterinin kıymetini anladığınız için mi başarısız oldunuz .
Yoksa,kafelerde saatlerce boş lakırtılar edip ana baba harçlık yetiştiremediği için bir de üstüne doğurmasaydın doğurdun mecbur bakacaksın küstahlığını yaşadığın için olabilir mi, 
Herkesin okulu evinin yanında değilken derse geç kalmadan güle oynaya hem trafik kurallarını yaşayarak öğrenip,hem sokakta kaldırımda yürürken yol boyu nasıl davranılırları At gözlüksüz çevreyi ağaçları kuşları,yerdeki karıncaları bahçedeki solucanları gözlemlerken öğrendiğiniz için mi ? Taa oraya kadar Nasıl yürüyeceğim servise verin kapıdan alsın kapıya bıraksın,dediğin için mi,Evde yapılan mis gibi yemekler dururken bir dilim salçalı ekmeği arkadaşınla paylaşırken mi,herkesi hasta eden koruyuculu katkılı ne idüğü belirsiz paketli paketsiz ıvır zıvırlar cipsler kolalar hamburgerler Yemediğin için beyninin çalışmadığını söyleyebilirmisin,.
Sofraya ailenizle beraber oturup büyüklerin arasında sohbetlerine size davranışlarıyla örnek olmalarına koruyup kollayan öncelikle İNSANLIĞI ,SAYGIYI,SEVGİYİ,ÖĞRETEN okumanız için çaba gösteren aileniz olduğu için mi başarısız oldunuz.
Dini,Milli Bayram’larda Özel günlerde Ailece ve Milletçe bir araya geldiğiniz,manevi milli duygularla kutladığınız için mi başarısız oldunuz.
Aman üç gün tatilim var kimseyle uğraşamam kaçalım buralardan gidelim dediğiniz için mi ,Büyüğe saygıyı,Küçüğe sevgiyi Toplum içinde toplu taşıtlarda Nasıl davranılacağını bildiğiniz için mi başarısız oldunuz.
İçeri bir büyük girmiş şöyle bir toparlanayım ayaklarımı koltuğun tepesinden indireyim demediğiniz,onlarla dalga geçeyim moruk filan diyeyim sen ne anlarsın müzikten vs demediğin için mi,Depresyondayım ders çalışamam,yemeğimi odama getir ,benim dersim var iş filan yapamam diyen yine de başarılı olamayan çocuklar gibi olmadığınız için mi başarısız oldunuz.
Hayır 
Siz başarılısınız ama içinizdeki siz özendiklerinizi yapamadıklarınızı çocuklarınızda yaşamak için sözüm ona çağa uyum sağlamak adına onlara verdiğiniz zararı farkedemeyecek kadar başarılısınız.Şikayet etmeden önce kendimizi değiştirelim İsteklerin Sonu yok ben yaşamadım onlar yaşasın derken karşınızda acımasız saygısız sorumsuz mesuliyetsiz, bilgisiz, düşünmeyen araştırmayan hazırcı, köşeyi nasıl dönerim, Kraldan çok Kralcı, bir toplum yarattığımızın farkında değiliz. Yalansız riyasız onurlu gururlu şerefli ALLAH KORKUSU OLAN GÖĞSÜ MERHAMETLİ KUL HAKKI YEMEYEN VATANINI MİLLETİNİ BAYRAĞINI SEVEN YÜREĞİ SEVGİ DOLU İNSANLAR YETİŞTİRELİM.
LÜTFEN AİLE OLMAYI ÖĞRENELİM ÇOCUKLARIMIZLA DAHA ÇOK VAKİT GEÇİRELİM İNSANLIĞIMIZI YİTİRMEYELİM MAKAMLAR MEVKİLER GELİP GEÇİCİ YETERKİ İNSANLIK BAKİ KALSIN.