Kuzey Irak’ta PKK’lı teröristlere yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 5 asker şehit oldu. Şehit askerlerden biri olan 25 yaşındaki Piyade Sözleşmeli Er Celal Tekedereli idi. Malatya şehir mezarlığında gerçekleştirilen Şehidimizin cenaze merasimine basın mensubu olarak bende katıldım. Şehadet şerbetini içen ve şehitlik mertebesine ulaşan şehidimiz için düzenlenen cenaze merasiminde ne yazık ki istenmeyen görüntülerle karşılaştım. Bazı vatandaşlar, ellerine aldıkları cep telefonlarıyla hem biz basın mensuplarının işlerini yapmasına engel oluyor, hem de telefonunu sosyal medyada canlı yayına açarak şehidimizin tabutu karşısında selfie yapıyor.

Bu ne saygısızlık böyle. Orada ailesinin acısını paylaşmaya mı geliyorsunuz, yoksa şehit cenazesine gösteriş yapmaya mı geliyorsunuz? Biraz utansanız bunu yapmazsınız, bundan büyük bir terbiyesizlik olamaz. Neyi ispatlamaya çalışıyorsunuz? Sosyal medyada ‘işte ben şehit cenazesine geldim’ demeyi mi kanıtlıyorsunuz. Şehidimizin ailesi orada acı çekerken sen orada selfie çekmenin derdindesin. İnsanda biraz ahlak olur olurda bunu yapmaz. Böyle yapacaksanız gelmeyin kardeşim şehit cenazesine. Senin yapmacık dua etmene kimsenin ihtiyacı yok. Ama acıya ortak olacaksan, aileye teselli vereceksen gel cenaze merasimlerine.  Umarım bu yazdığımı görürsünüz de kendinize bir ders çıkarırsınız ve bir daha böyle saygısızlık yapmazsınız.

Buradan şehidimizin ailesi başta olmak üzere tüm yakınlarına, sevenlerine başsağlığı diliyorum. Vatanımızın, milletimizin başı sağ olsun.