Yıl 2006 Mayıs ayı..

Şehir kenetlenmiş adeta Gaziantep şehrine göç etmişti.

Şehir için, Memleket için dönüm noktası,

Ama bütün bir şehrin umudunu, huzurunu, geleceğini o golün paramparça edeceğini kimse düşünmemişti. Hem de kendi kalemize.

Büyük umutlarla gidilen son deplasman gibi geliyor şimdi o anı yaşayanlara…

Yıkılan umutlar, yitip giden koca bir memleket…

O umutları yıkan ise kendi oyuncumuz olması bambaşka bir ızdıraptı.

O günden sonra hiç bir şey eskisi gibi olmadı. Endüstriyel anlayış ile değişen futbol kültürüne taraftarın adapte olamaması hep eskiyi aramasını kaçınılmaz kılmıştır.

Kurulan yeni bir sistem ve anlayış tabi meyvesini vermeye başlayınca memleket yeniden ait olduğu yer olan Süper Ligde. Emeği olan tüm herkese saygı duymak boynumuzun borcudur.

Sevdasını tribünlerden haykırmaya çalışan ve bu şehre tribünden sahip çıkan taraftarların umudunun belki de yeni bir dönüm noktası ve karşımızda yine 15 yıl önceki aynı insan ÖMER ERDOĞAN.

Şimdi Hatay takımının hocalığını yapan Ömer Erdoğan’a yeniden hayallerimizi yıkmaya fırsat vermemek için Futbolcu kardeşlerimiz gerekeni sahaya çıkıp yapmaları gerekmekte olduğu deklere edelim.

Şehir gerçek anlamda size güveniyor ve inanıyor. Dolaylı ya da dolaysız bir şekilde onu gösteriyor sizlere. Şehirde dolaştığınız da sizlere gösterilen yakın ve samimi ilgiye verilecek en büyük teşekkür sahaya çıkıp Şehrin ortak değeri olan Y.Malatyaspor formasını terletip, sonuna kadar mücadele etmenizdir.

Malatya için mücadele eden herkes başımızın tacıdır. O taçtaki yıldız olmak sizlerin ellerinde…

O FORMANIN HAKKINI VERİN!..